28 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Міжнародна школа штудерної ультразвукової діагностики

 11.11.2016

Заступник головного лікаря Львівського онкологічного центру, лікар-онкохірург Орест Тріль із доповіддю взяв участь у Міжнародній школі штудерної ультразвукової діагностики 11-12 листопада 2016 року.

Доповідь Ореста Володимировича була націлена на сучасні реалії діагностики раку грудей і частоти захворюваності у Львівській області, можливості покращення ранньої діагностики за рахунок впровадження скринінгових підходів.

Особливий наголос робився на скринінг у молодому віці, адже новітні зміни навіть у рекомендаціях Американського протиракового товариства - це старт мамографічного скринінгу у 45 років. 

Проблемою у цьому віці в мамографічній діагностиці є висока щільність грудної залози, тому в рамках спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України на Львівщині департаментом охорони здоров’я ЛОДА реалізовується проекту Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій, залучення високоякісного обладнання для вирішення проблеми діагностики раку грудей у віці 45+, а саме – 3D-томосинтез при мамографії, Автоматичний УЗД з 3D, МРТ-мамографія, ОФЕКТ КТ. 

Особливу увагу діагностів завоювали сучасні технології цифрової обробки зображень: CAD (компютерні програми з пошуку мікрокальцинатів), фюжен (злиття зображень з різних видів обстежень), а також типові зображенння при різних типах раку грудної залози. 

Доповідь викликала зацікавлення комплексністю та поєднанням візуалізації та організаційних моментів (протокол скринінгу - вікові рамки 45-65 років, закладений у  Електронний реєстр жіночого населення).

Лікарі ЛДОРЛДЦ та Львівської області, а також колеги з онкологічноо центру Варшави мали можливість обмінятися враженнями та подискутувати.

Довідка:

Теоретично-практичний навчальний курс «Ультразвукова діагностика молочної залози - від норми до патології» за участю доктора медичних наук, викладача і консультанта польської школи ультрасонографії, Павела Гузіка (Міжнародна школа штудерної ультразвукової діагностики) відбувся 11-12 листопада 2016 р у м. Львів.

Статистичні дані свідчать про неухильний ріст захворюваності на РМЗ за останні 20 років без тенденції до стабілізації показників. Щорічно у світі реєструється понад 1 млн нових випадків цього захворювання. В нашій країні щороку виявляється понад 15 тис. хворих на РМЗ і щороку близько 7,5 тис жінок помирає від цієї онкопатології.

Раннє виявлення — це найкращий захист від раку молочної залози. Достатньо відмітити, що лікування першої стадії раку молочної залози (пухлина до 2-х см в діаметрі без ураження регіональних лімфовузлів) дозволяє одужати 95% жінок. Проте з ростом пухлини або з поширенням її на регіональні лімфовузли відсоток одужання катастрофічно падає — не більше ніж 50%.

Організація заходів, спрямованих на поліпшення профілактики, діагностики та лікування жінок, хворих на рак репродуктивних органів, залишається актуальною проблемою.

Дієвим шляхом поліпшення стану виявлення злоякісних новоутворень молочної залози може стати впровадження ефективних програм скринінгу, профілактики та ранньої діагностики.

Метод ультрасонографії надалі залишається в авангарді діагностики патології молочної залози. Курси професійного вдосконалення, які включають теоретичну частину та практичні заняття, де, окрім обстеження пацієнтів входить тонко- та грубоголкова біопсія на фантомах  - адже, часто, пацієнтка проходить занадто довгий шлях з моменту виявлення утвору в молочній залозі до моменту встановлення кінцевого діагнозу та обрання тактики лікування. Досвід закордонних колег показує, що більшість діагностичних процедур може виконати лікар ультразвукової діагностики.