19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Навчання мамологів та онкологів у клініці Св. Рафала "SCANMED"

 19.09.2016

Делегація мамологів та онкохірургів з Львівської області взяла активну участь в навчанні на базі лікарні Св Рафала “SCANMED” у Кракові у рамках впровадження субпроекту “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області” спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України “поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Навчання у лікарні Св Рафала “SCANMED” розраховано на 3 групи лікарів: мамологів-онкохірургів, радіологів та гінекологів.

Проф. Piotr Skotnicki прочитав огляд історії хірургії раку грудної залози з коментарями щодо тенденцій операцій у Європі та в Польщі, доктор Krzysztof Korneta навів статистичні дані щодо захворюваності, занедбаності та ранньої діагностики раку грудей у Польщі, змін тенденцій при цьому типу раку. 

Цікавою була дискусія львівських лікарів з польськими колегами щодо підходів до вікового вікна скринінгу раку грудей, спеціалізації лікарів, що лікують рак (у Польщі втручання при раку грудей можуть виконувати і гінекологи, і загальні хірурги, і онкохірурги) - думка польських професорів полягає в тому, що в раку грудної залози настільки багато складних моментів та динамічних змін у підходах, що цим мали б займатися спеціальні онкохірурги, що лікують цей тип раку у тісному контакті з хіміо- та радіотерапевтами. 

Колега Lukasz Wohadlo детально розібраав сучасні особливості лікування раку грудей у залежності від молекулярних типів та стадій. Назвав особливості фінансування такого лікування у Польщі, новітніх тенденції у лікуванні. 

Польські колеги продемонстрували ряд операцій в живій операційній - органозберігаючі втручання (квадрантектомія, підшкірна мастектомія) із видаленням "сторожового" лімфовузла за допомогою локалізації його гама-камерою за радіофармпрепаратом. 

Віртуозне використання УЗД, локалізація пухлин при сцинтіграфії, філігранна хірургічна техніка - польських лікарів вирізняє впевнена майстерність, обізнаність та чітка осмисленість в підходах діагностики та лікування раку грудей. 

                  

        

А професійна відкритість, щирість і людська приязність забезпечила максимально комфортну цікаву атмосферу під час навчання.

Координатор навчання Орест Тріль, онкохірург, заступник головного лікаря Львівського регіонального онкоцентру.