19 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


26-28 травня 2016 року у м. Києві відбудеться XIII з'їзд онкологів та радіологів України

 25.05.2016

Кожні 5 років спільно Національним інститутом раку та Українським науково-медичним товариством онкологів за підтримки Міністерства охорони здоров’я України і Національної академії медичних наук України проводиться наймасштабніша та найбільш наукоємна подія онкологічного товариства України.

Цьогоріч з’їзд відбуватиметься  у Києві у  конференц-комплексі НСК «Олімпійський» 26-28 травня.

Під час конференції із лекціями та доповідями виступатимуть провідні лікарі-онкологи України та світу.

Серед основних тем конференції: “Проблеми викладання онкології в Учбових закладах”, “Рак молочної залози: актуальні підходи до діагностики та хіміотерапії”, “Експерементальна онкологія”, “Досягнення в діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань” тощо.

 

Представники онкологічної служби Львівщини традиційно є учасниками з’їзду та активними доповідачами: викладачі Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького та практикуючі лікарі Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

 

З точки зору регіонального субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» найактуальнішими темами конференції є запровадження скринінгу раку молочної залози та раку шийки матки  на всеукраїнському рівні, а саме створення національної системи скринінгу (Перший день – 26 травня Секція «Організація протиракової боротьби: проблеми ранньої діагностики та скринінгу, сімейна медицина, реабілітація  та якість життя онкологічно хворих» ).

 

 

Довідка: У Львівській області в рамках співпраці зі Світовим банком у субпроекті «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій» впроваджується:

-        популяційний скринінг раку шийки матки для цільової групи жінок 18-65років на основі цитологічного мазка;

-       мамографічний скринінг для цільової групи жінок 45-65років на основі мамографії з іноваційним підходом.

Передбачено створення реєстру жіночого населення цільової групи та перше скринінгове обстеження жінок покладається на акушер-гінекологічну службу (створення компютеризованої бази даних «Електронний реєстр жіночого населення») з подальшим скеруванням на мамографію визначеної вікової категорії жінок у міжрайонні скринінгові центри.

Мета скринінгу полягає у виявленні максимально можливої кількості раку грудної залози у І стадії, а патології шийки матки на стадії дисплазії та 0 стадії раку.

Медичній службі певного територіального регіону слід максимально координувати зусилля в співпраці: фельдшера, сімейного лікаря, акушера-гінеколога та онколога у напрямку персоналізованого обліку жінок цільової групи (якісне ведення Електронного реєстру жінок у віці 18-65 років для виявлення необстежених жінок та моніторингу участі в скринінгу), стратифікації контингенту жінок в залежності від їх факторів ризику раку з метою більш якісної кратності скринінгу, моніторингу вчасності залучення до спеціального лікування виявлених хворих та належного подальшого диспансерного спостереження за пролікованими.

Впровадження сучасних ІТ-засобів моніторингу, комунікації та аудиту з метою дотримання належної практики у скринінгу раку дав якісний стрибок у результатах виявлення та лікування раку в розвинутих країнах світу, що дозволило вже нині застосоувати малотравматичні процедури лікування раку (конізацію шийки матки при передракових станах та тракельектоію при ранньому раку; секторальні резекції/лампектомії або інші онкопластичні підходи та реконструкції при раку грудної залози), що покращує естетичні та онкологічні результати.

Результати лікування раку шийки матки та грудної залози у ранній стадії (cancerinsituта І стадія) максимально наближаються до видуження від хвороби, тому усім медикам, залученим до скринінгу слід докласти максимальних зусиль на найкраще виконання процедур та правил цієї благородної справи, що рятує реальні жіночі життя.