19 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Звітна медична рада Львівського онкоцентру

 24.02.2016

Про аналіз захворюваності, лікування та смертності від злоякісних новоутворів, а також результативності лікувальної та хірургічної роботи, роботи гінекологічної служби у Львівській області заслуховували у ЛДОРЛДЦ 24 лютого 2016 року.

            Станом на 01.01.2016 року у Львівській області на обліку перебуває 62 493 онкологічних хворих, з них більше 5 років – 62% (38 751 хворих), в тому числі первинних у 2015 році – 7 974 особи. Співвідношення жінок до чоловіків 1:1. Приріст рівня захворюваності на рак у Львівській області за останні 20 років склав  43%.

            По структурі захворюваності найбільшу частку займає рак шкіри (у 92%  випадків у І-ІІ стадії), грудна залоза (78% - І-ІІ стадії), третє місце рак легень (29% занедбаності). Рак шлунка займає 5-те місце у структурі захворюваності, проте викликає найбільше занепокоєння, оскільки найвищий відсоток занедбаності - 36%.  Рак шийки матки посідає 13-те місце у структурі захворюваності із 85%виявлених  на І-ІІ стадії.

            Найбільшого занепокоєння на сьогодні у Львівській області та у м. Львові викликає високий рівень захворюваності на  рак шлунка та його занедбаність. Можливими ефективними методами щодо раннього виявлення та ефективного лікування є поширення серед медичної спільноти та пацієнтів інформації через організацію Шкіл здоров’я щодо можливостей раннього обстеження, попередження захворювання та шляхів його подолання.

            Найбільше занепокоєння фахівців викликає пізня діагностика, а отже занедбаність захворювань, так загальна занедбаність у області становить 17% (найвищий рівень у Жовківському, Турківському, Сокальському р-нах та м. Борислав, найнижчий у Буському, Золочівському, 5 міській лікарні Львова та м. Червоноград). Не є позитивним показником ріст кількості занедбаних візуальних локалізацій раку: у 2015 році 34,6%від первинно взятих на облік. Найбільш занедбаними серед усіх локалізацій є рак глотки (54,9%), порожнини рота (47,%), шлунка (36,3%), стравоходу (28,7%), підшлункової залози (23,2%), легені (21,1%).

            Проліковано онкохворих 71%, в тому числі на 60% - у ЛДОРЛДЦ. Найнижчий відсоток лікування первинних онкохворих у Кам’янко-Бузькому (64%), Жидачівському (62,8%), Бродівському (62,7%) та Старосамбірському   (57%) р-нах, найвищий відсоток лікування у м. Стрию, 77,2%.

            Комбінованим лікуванням охоплено 25,9%, у Сколівському р-ні 39,7%у м. Червоноград 39,3%, натомість у Кам’янко-Бузькому р-ні 20,3%, а у Турківському р-ні 21,8%.

Показник смертності до 1 року має тенденцію до зниження – 27,7% порівняно з попередніми роками (28,3%, 28,9%) і є кращим від загальноукраїнського показника (31,4%).

Загальна хірургічна активність ЛДОРЛДЦу 2015 році 74,9%, кількість операцій по операційному блоці 6 377. Найвища хірургічна активність по грудній залозі – 97,8%, голові та шиї - 96,8%, патології м’яких тканин – 94,7%.

У 2015 році проведено 430 мастектомій, зросла кількість реконструктивної хірургії, підшкірних мастектомій з імплантами з 9 у 2014 році, до 17 у 2015 році. Найпоширенішими реконструктивними операціями є операції хворих після мастектомії та після радикальні операції в ділянці голові та шиї.

З кожним роком зберігається тенденція до збільшення кількості малоінвазивних оперативних втручань, а саме лапароскопічними методами, так у 2015 році виконано 472 малоінвазивні операційні втручання, до прикладу у 2012 – 303. Позитивним є той факт, що питома вага післяопераційних ускладнень всього 1,6%, а післяопераційна летальність 0,3%. Медики онкоцентру є високопрофесійні та кваліфіковані фахівці, які розвивають свої навики та опановують новітні малоінвазивні методи, а також переймають ефективні європейські практики лікування.

Робота ліжкового фонду ЛДОРЛДЦ визнана ефективною, оскільки збільшилась кількість проведених ліжко-днів при зменшенні показника середнього ліжко-дня. У порівнянні з попереднім роком збільшилась кількість операцій, в тому числі при злоякісних новоутворах. Інтенсивність роботи ліжка у Львівському онкоцентрі – на 3-му місці в Україні (після Київського та Кіровоградського стаціонарів), та вища за показник в Національному інституті раку.

Визначено напрямки вдосконалення медичної допомоги онкохворим, а саме:

1.        Покращення діагностики – зниження затрат на лікування. Модернізація діагностичної бази за рахунок проекту «Онкопревенція та впровадження ефективного протипухлинного лікування»;

2.        Підвищення ефективності лікувальної допомоги:

- Ширше впровадження малоінвазивних та органозберігаючих втручань для зниження рівня інвалідизації та скорочення ліжкодня перебування в стаціонарі;

- Покращення комбінованого лікування (очікування поступлень за Державною програмою та за кошти співфінансування з обласної програми).

Головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоровя І.Ковальчук повідомив про перспективи залучення коштів для модернізації онкоцентру та реконструкції старих корпусів, зокрема успішну реалізацію спільного зі Світовим банком проетку МОЗ України "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей" на Львівщині, яка покликана на покращення стану здоров’я населення області у сфері протидії злоякісним новоутворенням. А оскільки лікування злоякісних новоутворень в основному сконцентровано на третинному рівні у Львівському онкологічному центрі, тому особлива відповідальнасть покладена саме на онкоцентр. 

Директор Департаменту охорони здоровя ЛОДА Б.Чечотка подякував колективу лікарні та районним онкологам м. Львова і області за сумлінну нелегку працю, зростання інтенсивності роботи за чуйне ставлення до пацієнтів і разом з тим наголосив на необхідності уважного спілкування з пацієнтами, ретельного виконання своїх лікарських обов’язків. Адже в умовах непростого фінансового становища, проблемних ситуацій із забезпеченням за державними програмами чітке інформування та відверте але співучасне ставлення допомагає знайти раціональне рішення для більшості онкологічних хворих.

 

Презентаційні матеріали медради:

 

1.        Аналіз захворюваності, спеціального лікування та смертності від злоякісних новоутворів по Львівській області за 2015р.

2.        Лікувальна робота онкоцентру за 2015р

3.        Стан надання онкодопомоги населенню міста Львова 2015 р.

4.        Хірургічна діяльність онкоцентру у 2015 р.

5.        Аналіз роботи онкогінекологічної служби за 2015 рік.