10 грудня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


32-а річниця Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті радіаційних катастроф

         26.04.2018

32 роки тому 26 квітня 1986 року сталася трагедія, яка увійшла  в історію людства під назвою "Чорнобильська катастрофа". Чорний біль України. Це найбільша техногенна аварії ХХ століття. 

Згідно із офіційними  даними лише на території України забруднено близько 3500 квадратних кілометрів. Крім забруднення цезієм-137 є і забруднення цезієм-134, рутенієм-106, плутонієм-239, стронцієм-90. Сумарний викид радіоактивних речовин у навколишнє середовище становив 50 млн.кюрі, що еквівалентно вибуху 100 Хіросімських бомб (7-й рівень за шкалою МАГАТЕ). 

Радіоактивний фон був у 12 тисяч разів вищим за допустиму норму і тепер на в'їзді до станції радіаційний фон все ще вищий за норму у 30-35 разів. 

32-ї роковини Чорнобильської аварії є певним етапом, що дозволяє провести неупереджений аналіз її наслідків, дати оцінку ефекту опромінення. 

За інформацією центру медичної статистики МОЗ України на обліку в Національному реєстрі України станом на 01.01.2018р. знаходиться 1 824 378 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. 

В Національному Реєстрі України по Львівській області накопичувальна база даних становить 13195  постраждалих. 

Кількість потерпілого населення від наслідків аварії на ЧАЕС станом на 01.01.2018р. по департаменту соціального захисту населення по Львівській області становить 7891. 

Як зазначила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоровя з організації надання медичної допомоги постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС Тетяна Пошивак, у Львівському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення  на  обліку знаходиться  6955 постраждалих  від наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема, ліквідатори -   3839 (55,5%), евакуйовані - 600   ( 8,6%), переселені - 1084  (15,6%), діти - 1432  (20,6%).     

З метою координації спільних дій органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій та громадських об'єднань осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи функціонує Координаційна рада облдержадміністрації у справах захисту громадян постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС аналогічні Координаційні ради є при районних і міських організаціях на яких розглядаються проблемні питання соціального захисту постраждалих. 

Лікарями диспансеру проводяться огляди постраждалих, здійснюються консультативні виїзди в райони і міста області для  диспансерного огляду та відбору хворих на дообстеження та лікування у спеціалізованих обласних медзакладах (20 квітня 2018р. було здійснено бригадний виїзд в м.Червоноград, оглянуто 22 хворих). 

Захворювання дорослого постраждалого населення з кожним роком зростає. Для всіх постраждалих характерна коморбідність станів (наявність 5-6 і більше захворювань), атиповість перебігу хвороби. 

За  І квартал 2018р. з числа оглянутих диспансеризацією охоплено 63,6% постраждалого населення. Амбулаторно проліковано 59,3%, стаціонарно        проліковано 7,5%. 

За І квартал 2018 санаторно-курортним лікуванням було охоплено  16 осіб.  В реабілітаційних відділеннях ЛПЗ області та в інших закладах проліковано - 25 осіб.  

В Національному науковому центрі радіаційної медицини АМН України проліковано 2 хворих. 

В 2018 році спільно з наукоцями «Національного інституту терапії імені Л.Т.Малої НАМН України» м.Харків, Національним науковим центром радіаційної медицини Академії медичних наук України м.Київ та Львівським Національним медичним університетом імені Данила Галицького, ДВНЗ "Івано-Франківським медичним університетом", ДВНЗ "Тернопільським  медичним університетом ім. І.Я.Горбачевського, ДНЗУ "Українською  медичною стоматологічної академією" лікарями диспансеру планується впровадити 8 методик для лікування постраждалого населення. 

В диспансері надаються безкоштовні консультації з юридичних питань працівниками кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені. Данила Галицького працівникам диспансеру та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також консультації  психотерапевта на добровільних засадах. 

Диспансер постійно співпрацює з усіма громадськими "чорнобильськими" організаціями, проводяться  «круглі столи» щодо вирішення проблем. У І кварталі 2018 р. проведено 2 "круглих столи" з громадськими організаціями.     

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua