24 серпня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


В департаменті охорони здоров’я підсумували роботу акушерсько-гінекологічної служби за минулий рік

30.03.2018

Сьогодні, 30 березня 2018 року, в актовій залі департаменту охорони здоров’я відбулася нарада, присвячена аналізу діяльності акушерсько-гінекологічної служби Львівської області за 2017 рік.

Перед колегами з районних та міських медичних закладів виступив головний позаштатний спеціаліст Департаменту з акушерства і гінекології Ігор Потапов.

«Маємо великі надії на відкриття найближчим часом Львівського обласного перинатального центру. Введення в експлуатацію такого сучасного, добре обладнаного закладу повинно позитивно вплинути в першу чергу на якість надання акушерсько-гінекологічної допомоги в області», - розпочав Ігор Потапов.

Внаслідок проведеної реорганізації ліжковий фонд зменшився порівняно з минулим роком, хоча забезпеченість ліжками і акушерського (4,91 на 10 тисяч населення), і гінекологічного профілю (3,55 на 10 тисяч населення) залишається дещо вищою від середної по Україні. «Тенденція до скорочення кількості гінекологічних ліжок буде зберігатися і надалі завдяки ширшому впровадження лапароскопічних технологій в гінекології. Відомо, що вони суттєво зменшують тривалість перебування пацієнток в стаціонарі після оперативних втручань», - пояснив головний акушер-гінеколог.

Ігор Потапов не оминув і загальну проблему погіршення демографічної ситуації, яка безпосередньо відбивається і на кількості жінок репродуктивного віку: у 2017 році на облік по вагітності взято на 2259 (3,8%) жінок менше, ніж у 2016 році. Передчасні пологи, за даними стаціонарів, становлять 4,8% від усієї кількості пологів за рік (по Україні цей показник - 3,3%).

Як і впродовж останніх кількох років, продовжується зростання кількості партнерських пологів; 87,1% пологів по області відбулося в індивідуальних родзалах. Статус «Лікарня доброзичлива до дитини» отримали вже 25 медичних закладів Львівщини. З 2010 року в усіх медичних закладах акушерсько-гінекологічної служби області практикується спільне перебування матері і дитини. На даний час практично всі райони забезпечені сучасними кардіотокографами для оцінки основних показників стану життєдіяльності плода.

Турбує зростання кількості кесарських розтинів з 158,1 на тисячу пологів у 2016 році до 164,45 на тисячу пологів у 2017-му, що водночас не призвело до зменшення перинатальної смертності. Ігор Потапов наголосив на необхідності вкрай серйозно ставитися до визначення показів до кесарського розтину в кожному окремому випадку: «За світовою статистикою, 9 із 10 випадків материнської смертності пов’язані з операцією кесарського розтину».

Кількість проведених абортів в області продовжує зменшуватися. Щодо пологів у неповнолітніх, то показники залишаються приблизно стабільними в порівнянні з минулими роками. Зокрема, за 2017 рік зареєстровано 3 випадки пологів у дівчат до 14 років. Показники материнської смертності у Львівській області є нижчими (8,15 на 100 народжених живими дітей) від середніх по Україні (11,79).

Заступник директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Галина Сильвестер звернула увагу колег на важливість виявлення жінок з важкою екстрагенітальною патологією, які для настання вагітності потребують застосування допоміжних репродуктивних технологій: «Існує державна програма, за якою перша спроба застосування сучасних репродуктивних методик може бути безкоштовною. Тому варто виявляти таких жінок та скеровувати їх для подальшого обстеження до центру репродуктивного здоров’я населення».

Наприкінці наради було зазначено, що саме зараз розпочинається прийом звітів з районів щодо субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», та дано вказівки щодо правильного оформлення звітності.

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua