17 грудня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Обережно – чадний газ!

13.03.2018

 

Отруєння чадним газом.є небезпечним для життя гострим патологічним станом. Відбувається воно при попаданні в людський організм чадного газу, що утворюється при неповному згорянні речовин, до складу яких входить вуглець. Чадний газ не можна побачити або відчути на смак чи запах, і саме тому отруєння ним становить особливу небезпеку.

В основному отруєння чадним газом відбувається внаслідок неправильної експлуатації опалювальних приладів, побутових плит та печей. Також чадний газ є одним із компонентів вихлопних газів. Найчастіше отруєння побутовим і чадним газом відбувається серед дітей, залишених без належного нагляду, сплячих людей і осіб, що знаходяться в стані наркотичного або алкогольного сп'яніння. Досить часто отруєння чадним газом трапляється і при пожежі.

Основними причинами утворення чадного газу можуть бути:

- несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння газових котлів);

- порушення щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів;

- недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря);

- недостатність тяги в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору);

- робота вентиляторів відпливних зонтів над газовими плитами. 

Симптоми отруєння чадним газом:

Біль голови;

Блювота;

Запаморочення;

Біль у грудях;

Дратівливість;

Сплутаність свідомості;

Порушення координації рухів;

Синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри;

Втрата свідомості 

Здорова людина при незначній концентрації чадного газу може відзначати лише легке нездужання, гальмування реакцій. Особливо небезпечним чадний газ є для людей з хронічними захворюваннями, зокрема, серцево-судинними та легеневими.

При дуже високій концентрації чадного газу (понад 800 мг/м*3) виникають галюцинації, людина впадає в кому.  

Надання першої допомоги при отруєнні чадним газом:

Слід негайно усунути надходження чадного газу. Ні в якому разі не можна запалювати світло або вогонь, оскільки це може спровокувати вибух. У приміщенні необхідно відкрити вікна для надходження свіжого повітря.

Слід негайно викликати бригаду швидкої допомоги.

Постраждалого необхідно якнайшвидше винести на повітря.  

У разі відсутності свідомості слід негайно приступати до закритого масажу серця з поперемінним виконанням штучного дихання, що здійснюється аж до приїзду бригади швидкої допомоги або до повернення потерпілого до свідомсті. 

Важливо також зазначити, що надання допомоги повино відбуватися при одночасному забезпеченні власної безпеки. Діяти в умовах підвищеної концентрації чадного газу слід з максимальною швидкістю, дихання здійснюється через марлю або носову хустку.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua