20 вересня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


12 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою

12.03.2018

 

Глаукома – це небезпечне хронічне захворювання очей, що проявляється періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним ушкодженням зорового нерва, яке призводить до прогресуючої незворотної втрати зору.

За словами головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоровя з офтальмології Олександри Павлів, станом на кінець 2017 року у Львівській області на диспансерному обліку перебувало 8 450 хворих на глаукому.

Найчастіше недуга розвивається у віці понад 40 років. У більшості випадків захворювання починається безсимптомно. Згодом починають непокоїти затуманення зору, зниження його гостроти, поява райдужних кіл при погляді на обєкти, що випромінюють світло, болі голови та очей. В разі виникнення таких скарг слід негайно проконсультуватися з лікарем-офтальмологом. Звуження поля зору, яке може займати роки, свідчить. про початок атрофії зорового нерва, а отже, про запущений процес, що є поганою прогностичною ознакою.

Глаукома може також розвинутися у формі гострого нападу. При цьому зявляється різкий біль голови, що може віддавати в скроню та щелепу, а також біль в оці. Зір знижується ледь не до сліпоти. В такому випадку необхідною є негайна госпіталізація.

 Пам’ятайте! Варто хоча б раз на рік проходити обстеження у лікаря-офтальмолога.

Раннє виявлення глаукоми та своєчасне її лікування дозволить зберегти зір!

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua