20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Семінар «Результативність цитологічного скринінгу патології шийки матки»

 28.02.2018

Мабуть кожен може погодитись з твердженням актуальним до звітності у будь-якій сфері: “Правило три “З”: зробив, здав, забув”.

А скільки управлінців, не для довідок і узагальнення, а для реального покращення у роботі, аналізують пророблену роботу, виявляють прогалини?  - 50%? А скільки роблять висновки і рекомендації? – 25%? А скільки втілюють ті рекомендації у життя? – 5%?

Ми спробуємо претендувати на оті мізерні 5%

Сьогодні на базі Львівського онкологічного центру відбулась зустріч акушерів-гінекологів та лаборантів-цитологів на тему «Результативність цитологічного скринінгу патології шийки матки».

Завдяки впровадженню субпроекту “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області” нам вдалось підсилити цитологічну та гінекологічну служби. Ми маємо багато кваліфікованих лікарів, ми промоціюємо здоровий спосіб життя та важливість регулярного медичного огляду... але нам все ще далеко до рівня сусідніх країн у ранньому виявленні захворювань та ефективного їх лікування.

Учасники зустрічі проаналізували успіхи та проблеми цитологічного скринінгу у Львівській області, охоплення скринінгом та "планів" по скринінгу, алгоритмів дообстеження виявлених цитологічно хворих, моніторингу за діагностованими цитологічно жінками, звітності по ранніх раках на рівні кожної територіальної одиниці.

Озвучені та напрацьовані проблеми будемо  втілювати у життя цього року і може зможемо похвалитись, що таки у 5% увійшли.

 

Окремо у контексті зустрічі хочемо подякувати усім лікарям та лаборантам, які щодня працюють у Медичній інформаційній системі Doctor Eleks "Електронний реєстрі жіночого (і не тільки) населення Львівської області" (кількість створених документів у реєстрі).