26 березня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


«Усі заклади охорони здоров’я Львівщини забезпечені медичним обладнанням для визначення стану сп’яніння», - Ірина Микичак

 21.02.2018

Прес-конференція відбулась за участю директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Микичак, голови постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства Михайла Гички, головного лікаря Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень Мирослави Кабанчик та заступника начальника Управління патрульної поліції Львова Володимира Струка.

Огляди водіїв на стани сп'яніння різного походження є невід'ємною  частиною роботи закладів охорони здоров'я. Особливо важливим питанням для організації медичних оглядів водіїв на стани сп'яніння є забезпечення високого рівня доступності таких оглядів і створення можливостей для їх проходження в якомога більшій кількості лікувально-профілактичних закладів, звичайно тих, що працюють в цілодобовому режимі.

Відповідно до спільного наказу МВС/МОЗ України первинний огляд на стан сп'яніння проводить поліцейський без медичної освіти та його висновок є чинним в суді, тому проведення медичного огляду лікарем з вищою медичною освітою не викликає сумніву в органах правосуддя.

«Проведення оглядів на стан сп'яніння не потребує окремої ліцензії на такий вид діяльності та дозволяється ліцензією МОЗ України на медичну практику. Це включає і проведення медичних оглядів, в т.ч. і оглядів на стан сп'яніння. Хочу нагадати, що усі заклади охорони здоров’я Львівщини забезпечені медичним обладнанням для визначення стану сп’яніння», - наголосила Ірина Микичак.

Чинними нормативними актами не передбачені будь-які обмеження чи особливі передумови для організації проведення таких оглядів. Огляд у закладах охорони здоров'я проводиться лікарем закладу, а у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером ФАПу, пройшовши тематичне удосконалення.

В районах області та в містах обласного підпорядкування медичні огляди проводяться в приймальних відділеннях територіальних закладів охорони здоров'я лікарями різних спеціальностей. Заклади охорони здоров'я м. Львова не повинні бути винятком.

«Проведення досліджень за допомогою тест-систем на виявлення наркотичних речовин, а також алкотестерами на виявлення етанолу не потребує участі лаборантів. Інші дослідження можуть проводитись фахівцями в лабораторіях закладів охорони здоров'я в залежності від наявного лабораторного обладнання. Забезпечення необхідним обладнанням закладів охорони здоров'я перебуває в компетенції керівників закладів охорони здоров'я. Не потрібно нічого особливого, лише наявність медичного обладнання на виявлення стану алкогольного сп’яніння та тест-систем. Обладнання не є дороговартісним. Нагадаю, що проведення таких оглядів не є функцією Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень, який надає третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу», - зауважила Мирослава Кабанчик.

Довідково:

За даними Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень у 2017 році кількість медоглядів на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння в області становила 7759. 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua