13 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Робоча нарада щодо ситуації з захворюваністю на кір у Львівській області

 23.01.2018

Сьогодні, 23 січня 2018 року, у департаменті охорони здоров’я відбулась робоча нарада з заступниками головних лікарів з материнства і дитинства, рай-, міськпедіатрами, завідувачами дитячих поліклінічних відділень щодо ситуації з захворюваністю на кір у Львівській області. Захід пройшов під головуванням в.о.начальника відділу материнства та дитинства управління медичної допомоги населенню Любомири Кутневич.

Головний спеціаліст департаменту з вакцинопрофілактики Наталія Гончар розповіла про охоплення вакцинацією на Львівщині. Звернула увагу на недостатній рівень вакцинації у Турківському, Бродівському, Городоцькому, Жовківському районах та місті Бориславі.

 

 

Про автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду та основні критерії оцінки доповіла лікар-епідеміолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Оксана Пушкарьова. У сфері охорони здоров’я фармаконагляд здійснюється державним експертним центром на локальному, адміністративно-територіальному та центральному рівнях.

 

«Україна – одна з 14 країн Європейського регіону, де кір та краснуха залишаються поширеними», - зазначила головний позаштатний спеціаліст департаменту з епідеміології Наталія Іванченко. Особливу увагу акцентовано на ускладненнях, таких як енцефаліт, пневмонія, ентероколіт, міокардит та інші, які виникають внаслідок перенесених захворювань. «Необхідно проводити планову вакцинацію в 1 та 6 років. Невакциновані дорослі до 30 років підлягають вакцинації двічі, з інтервалом в 1 місяць. Екстрена вакцинація проводиться до 72 годин з моменту останнього контакту з хворим. В подальшому можливе введення лише простого людського імуноглобуліну з метою зниження ризику інфікування».  

 

За даними МОЗ спалах кору в Україні спостерігали у 2001 (близько 17 тис випадків), 2006 (близько 45 тис випадків) та 2012 (близько 12 тис). У 2017 році було 114 випадків.

 Станом на 23 січня в області на кір захворіло 163  осіб, з них 118  дітей. Ріст захворюваності відбувається в основному за рахунок дитячого населення, питома вага захворілих дітей становить 72%, серед захворівших дітей – 50% нещеплені. Найбільше випадків зареєстровано у м.Львові – 110 осіб, з них 81 дитина.

З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 86 осіб, з них 59 дітей.

 

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист – вакцинація. 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua