13 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Ситуація щодо спалаху кору на Львівщині. Станом на 17.01.2018

 17.01.2018

У Львівській області зареєстровано спалах кору. Як повідомлялося раніше, впродовж 2017 року було діагностовано 114 випадків, з них 50 в грудні минулого року.

Станом на 17 січня в області на кір захворіло 103 особи, з них 72 дітей. Ріст захворюваності на кір відбувається переважно за рахунок дитячого населення, питома вага захворілих дітей становить 70%. На стаціонарному лікуванні знаходиться 56 осіб, з них 36 дітей. Найбільше випадків зареєстровано у м.Львові. Спорадичні випадки є також у Пустомитівському, Городоцькому, Жовківському, Золочівському, Буському та Сколівському районах.

Нагадаємо, що вірус кору передається при розмові, чханні чи кашлі хворої людини на великі відстані. Кір небезпечний своїми ускладненнями – пневмонія і енцефаліт. Єдиним дієвим профілактичним засобом є вакцинація. Згідно Календаря профілактичних щеплень в плановому порядку вакцинують дітей віком 1 рік та 6 років. Захищеною вважається людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору або яка вже перехворіла на кір.

При контакті з хворим на кір з метою профілактики нещепленим особам проводять вакцинацію в термін не пізніше 72 годин з моменту останнього контакту. В подальшому можливе введення лише простого людського імуноглобуліну з метою зниження ризику інфікування.   

Львівщина в достатній кількості забезпечена вакциною для профілактики кору, краснухи та епідпаротиту європейського виробника.

 

Не гайте часу, звертайтесь до сімейного лікаря і провакцинуйте своїх дітей!

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60 

locz@mail.lviv.ua