23 жовтня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Візит Президента України Петра Порошенка на Львівщину

 06.12.2017

Президент України Петро Порошенко, відвідавши Львівщину, зустрівся з медиками області. Глава держави подякував ініціативній групі, яка у дуже кроткий термін розробила і концепцію, і проект Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», а також народним депутатам, які проголосували за цей документ. Петро Порошенко наголосив, що підпише Закони про медичну реформу та якість сільської медицини найближчим часом.

Також Президент звернувся з проханням до керівників усіх рівнів  відповідально поставитись до сільської медицини.

Глава держави зазначив, що вирішив сьогодні не підписувати Закон про сільську медицину, як планувалося. «Тому, що це може бути неправильно інтерпретовано – що ми підписуємо сільську медицину, і не підписуємо медичну реформу. І найближчим часом буде підписано обидва Закони разом», - зазначив Президент.

Петро Порошенко наголосив, що необхідно роз’яснювати наскільки ці зміни важливі і не дати нікому можливості уповільнити процес, забалакати і забюрократизувати. «Не хочу, щоб ми витратили гроші, побудували фельдшерсько-акушерський пункти і на цьому зупинились. Якщо не буде телемедицини, професійних лікарів, не буде працювати система, не буде обладнання, і ця «компанійщина» закінчиться через рік – то я не хочу до цього братися», - підкреслив Президент.

Він зауважив, що зробить все можливе, щоб українські лікарі відчували себе елітою суспільства.

За словами Президента, 80% фельдшерсько-акушерських пунктів по Україні потребують доукомплектації, ще 10% - не існує. Петро Порошенко зазначив, що третина населення проживає у сільській місцевості і де-факто за останні 2-3 роки вони були позбавлені якісної медичної допомоги.

«Це не просто будівництво нових фельдшерсько-акушерських пунктів. Це затвердження мінімального обсягу обладнання, яке має бути  у кожному селі, умови для перебування там лікаря або представника середнього медичного персоналу, який зможе зробити всі необхідні аналізи на цьому обладнанні», - сказав він та додав, що це дозволить зберегти «платинові години» для встановлення діагнозу та призначення необхідного лікування.

«Ми значно підвищимо рівень медичного захисту і медичних послуг для 14-15 млн. українців, які живуть у сільській  місцевості», - сказав Президент.

Першочергово спільно з профільними відомствами ми маємо напрацювати маршрутну карту завдань із забезпечення якісної сільської медицини. Головна мета це використати усі наявні можливості, аби створити спроможну дієву інфраструктуру, яка наблизить якісні медичні послуги до сільської території. Про це на нараді повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. «Хто швидше зробить мережу, запропонує план імплементації, тим областям гарантована допомога уряду і забезпечене місце у пілотному проекті».

23 тисячі сіл і селищ мають 4 тисячі амбулаторій та 12 700 ФАПів. «Доступна та якісна первинна медицина у сільській місцевості – можлива. Ця ініціатива, думаю, буде якісно відпрацьована з органами місцевого самоврядування».

Директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак подякувала Президенту за ініціативу та наполегливість у прийнятті законопроекту щодо розвитку сільської медицини. «Важливість цього закону поки ще не усвідомлена медичними працівниками, але ми пишаємось, що наші пропозиції увійшли в даний законопроект».

Завдяки тісній співпраці та підтримці облдержадміністрації та обласної ради, вчора було затверджено нову редакцію Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівщини на 2017-2020 роки, яка надзвичайно важлива для області. Вагомий внесок у розвиток сільської медицини зробив субпроект Світового Банку "Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області", який запровадив вертикаль від амбулаторій до скринінгових центрів, комп’ютеризувавши ФАПи. Також продовжує працювати освітній проект «Школи здоров’я» для сільських мешканців.  

У своєму виступі Ірина Микичак відзначила, що для Львівщини - області, яка має найбільшу чисельність сільських населених пунктів, є вкрай важливим вирішення нагальних проблем сільської медицини. Також керівник медичної галузі акцентувала увагу на необхідності створення регіонального центру трансплантології.

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua