27 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Всеукраїнський реєстр проекту «Чиста лікарня - безпечна для пацієнта» доповнили нові відділення ЗОЗ Львівської області

 13.11.2017

Відділення анастезіології з ліжками інтенсивної терапії ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ»

листопада 2017 р. відбулось урочисте вручення відзнаки “Чиста лікарня – безпечна для пацієнта  відділенню анестезіології з ліжками інтенсивної терапії за участі головного лікаря Мар’яни Возниці, заступника головного лікаря з медсестринства Ірини Бас, президента львівської обласної Асоціації медичних сестер Ірини Шевчук та регіонального представника Асоціації Служби Організації Інфекційного Контролю Марії Тарас.

Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії після проведення капітального ремонту почало активно врегульовувати систему санітарно-протиепідемічного режиму. Дезінфекційний режим відділення, система кольорового маркування, дозування антисептики, поділ прибирального інвентарю, контроль прибирання -  всі заходи санітарно-гігієнічного режиму налагоджені згідно з діючими нормативами.

Найбільшим досягненням відділення є усвідомлення значення санітарно-гігієнічного режиму в запобіганні виникненню внутрішньо лікарняних інфекцій самим медперсоналом. Знання правильного алгоритму дій у дезінфекції - запорука якісного знезараження медичного обладнання.  Якісно налагодженій системі контролю за дотримання санітарних вимог можна завдячувати  плідній роботі старшої медсестри відділення та головної медсестри закладу. Завдяки їхній відповідальності та ретельності у роботі весь колектив відділення працює чітко та злагоджено.   

У відділенні проходять лікування діти з важкими захворюваннями та після оперативних втручань. За рік тут лікується близько 300 пацієнтів. Тому це відділення має велике значення.

Давидівська амбулаторія  загальної практики сімейної медицини Давидівської Об'єднаної Територіальної Громади здобула заслужену відзнаку чистоти 

Для мешканців є дуже важливим рівень надання медичної допомоги. У сільській місцевості жителі можуть отримати практично ті ж медпослуги, що й у Львові, а відтепер в абсолютно безпечних умовах, як для пацієнтів, так і для медичного персоналу.  З літа 2017 заклад розпочав плідну співпрацю з Асоціацією ”СОІК”, а з 26 жовтня активно контролюється аудиторами інфекційного контролю.

Спочатку амбулаторія обслуговувала тільки села Черепин і Давидів. Після об’єднання сюди на лікування приїжджають й мешканці інших сіл. Тому весь комплекс медичних послуг надається з дотриманням усіх санітарних норм та правил. Значну роль у налагодженні санітарно-епідеміологічного режиму відіграла головний лікар закладу – Ірина Гнатів, що доклала максимум зусиль та праці щодо оснащення закладу згідно усіх нормативно-правових вимог. Давидівська амбулаторія в достатній кількості забезпечена антисептикою, дезінфектантами, в тому числі швидкою дезінфекцією, дозаторами та диспансерами закритого типу,  професійними ємностями для знезараження медичних інструментів, тарою для брудної та чистої білизни, мішками для утилізації медичних відходів, прибиральним інвентарем.

Заключний аудит переконав, що система налагоджена чітко, а робота медичного персоналу – якісна. Головною запорукою отримання відзнаки закладу стала тверда рука головного лікаря та бажання працювати персоналу закладу. В планах долучити до Всеукраїнського реєстру чистих лікарень і решту ФАПів Давидівської Об'єднаної Територіальної Громади.

Жіноча консультація Бродівської центральної лікарні також не забарилася із одержанням відзнаки «Чиста лікарня-безпечна для пацієнта»

Жіноча консультація Бродівської ЦРЛ зроблена за європейськими стандартами. Створені всі умови аби пацієнти почували себе комфортно. Це заслуга, перш за все, медперсоналу закладу, який підніс новостворену консультацію до рівня медзакладу, який можна ставити в приклад. У відділенні було проведено гігієнічний аудит регіональним фахівцем СОІК, складено рекомендаційний лист щодо санітарно-гігієнічного оснащення, проведено навчання стосовно роботи з двовідерною системою прибирання, забезпечення необхідними дозуючими пристроями, мопами для ефективного прибирання поверхонь. Проведений заключний аудит-перевірка довів, що жіноча консультація відповідає всім вимогам санітарно-епідеміологічного режиму, а медичні працівники закладу проявили себе як фахівці своєї справи.

У жіночій консультації створені необхідні умови праці та лікування пацієнтів у безпечних умовах. Медзаклад не лише оснащений новим сучасним обладнання, але й послуговується чітко налагодженою системою санітарних норм.

 

Довідка. Всеукраїнський проект «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта» працює вже п’ять років, із кожним роком реєстр даного проекту поповнюється новими відділеннями та закладами охорони здоров’я. 

На сьогоднішній день у Львівській області згідно реєстру даний статус мають 78 відділень. Бажаємо всім ЗОЗ області долучитися до даного проекту, адже дотримання правил інфекційної безпеки та інфекційного контролю це безпека медперсоналу та наших пацієнтів.