27 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Ті, що живуть наперекір. Фотовиставка в рамках проекту «Без рожевих окулярів»

 07.11.2017

7 листопада 2017 року в Палаці мистецтв стартує відкриття фотовиставки чорно-білого портрету «Без рожевих окулярів». Виставка триватиме до 14 листопада 2017 року.

Проект спрямований на те, щоб подолати стійку фобію в суспільстві та ознайомити широкий загал з історіями чарівних жінок різного віку, різних соціальних груп, різного сімейного стану, що живуть із діагнозом – рак.

Захід організований ГО «Афіна. Жінки проти раку» та БФ «Рожева Стрічка України» за підтримки Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА.

Участь у заході взяли: заступник директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько, заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль та консультант з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак.  

Зберегти життя та його подовжити можна тільки шляхом ранньої діагностики. Лікування на пізніх стадіях дуже дороговартісне. Навіть профілактичні заходи щодо попередження цього захворювання – малодієві.

Ідея проекту виникла декілька років тому у засновника БФ «Рожева Стрічка України» Ольги Фещенко, що сама є пацієнткою та живе з діагнозом РМЗ. Ця ідея сформувалася після 20 жовтня 2016 року, коли багато жінок вирішили відверто заявити про свій діагноз, долучившись до вернісажу мистецьких робіт. 

4 лютого 2017 року відбулось відкриття вернісажу в Києві в Мистецькому центрі «Локація», далі виставка перемістилась в  Луцьк.

До всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози 20 жовтня 2017 року розширену виставку чорно-білих портретів побачили кияни та гості столиці України в парку ім. Тараса Шевченка. До проекту весь час долучаються нові  учасниці з різних регіонів України. Зараз їх вже майже 60. В тому числі семеро жінок - зі Львова.

«Приємно дивитися на фотографії, де жінки доводять, що життя не закінчується навіть після оголошення такого діагнозу. У всьому світі про це відкрито говорять. Рак – це таке ж захворювання як і всі інші, лише складніше лікується та важче виявляється. Потрібно мати сили аби подолати цей страх. Є певні речі, які запобігають цим процесам – це рання діагностика. Для цього застосовується скринінг. У Львівській області ми започаткували цю технологію завдяки субпроекту Світового Банку. Тепер сучасна діагностика є доступною для наших жінок», - зазначив Орест Тріль.

«Дивлячись на вас, інші жінки отримують впевненість у завтрашньому дні, дізнаються про таку проблему та задумаються над діагностикою. Варто, щоб кожен присутній доніс цю ідею до своїх близьких, родичів, знайомих та розповів про можливість обстежитись. Це буде великим досягненням», - додав Андрій Васько.

«Завдяки Проекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» рання діагностика стала доступною. Відкриті скринінгові центри у Дрогобичі, Стрию, Самборі, Червонограді та два у Львові. Зараз вводимо електронний реєстр жінок. Приходьте вчасно на обстеження, лікування є дороговартісним. Рак – це не вирок» - Христина Пак.

В межах виставки «Без рожевих окулярів» відбулася презентація проекту «Намалюй мені завтра», де жінки продемонстрували сукні, розмальовані для них художниками з Польщі та України.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua