12 грудня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» відкрили першу в Україні сімейну кімнату

 02.11.2017

За кошти благодійної фундації Дім Рональда МакДональда, 2 листопада, у львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» відкрили першу в Україні сімейну кімнату для батьків хворих дітей. Згодом такі кімнати з’являться у всіх дитячих лікарнях України. Сімейна кімната створена для батьків та родичів хворих дітей, де вони можуть провести час із своєю дитиною, а також відпочити, поїсти та набратися сил. 

В.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка прибула до Львова на відкриття сімейної кімнати, повідомила, що у США такі сімейні кімнати є у кожній дитячій лікарні.

«Визнання права родини не розлучатися в лікарні – великий крок уперед. Маленький пацієнт із його потребою перебувати поруч з батьками має бути в центрі уваги системи охорони здоров’я. І створення першої в Україні Сімейної кімнати – це впевнений крок до сімейно-орієнтованої медицини, це чудовий приклад корпоративної діяльності. Хочу щоб програма поширювалась по всій Україні, щоб лунав дитячий сміх, а не плач», – наголосила доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я.

«Поява першої Сімейної кімнати — це знакова подія та зміна підходу. Дуже важливим є створення комфортних умов для дітей та батьків. Принципи сімейно-орієнтованої медицини втілюються у дитячих лікарнях Львівщини вже довший час, тому цілком логічно, що саме зі Львова Фундація Рональда МакДональда розпочала свою співпрацю з дитячими лікувальними закладами в Україні», — зазначила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

«Під час лікування за нашими пацієнтами зазвичай доглядають рідні. Багато з них приїжджають з віддалених місць, деякі діти потрапляють до реанімації. Тепер з’явилася змога користуватися комфортною Сімейною кімнатою у складні моменти життя, коли хворіє дитина. Маленькі пацієнти не повинні залишатися в лікарні без близьких — це потужний ресурс у боротьбі з недугою», — додала Мар’яна Возниця, головний лікар Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ».

Обираючи лікарню для партнерства, Фундація орієнтувалася передусім на ті заклади, які приймають на лікування багато дітей і відчувають найгострішу потребу. Адже, до львівського «ОХМАТДИТу» приїжджають пацієнти з усіх куточків області. «Дякую усім, хто долучився до цієї події, окрема подяка журналістам за увагу до цієї теми та подальше її поширення», — зауважив голова Наглядової Ради Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні. Гжегож Хмелярський.

Окрім того, з нагоди відкриття першої Сімейної кімнати, Фундація ініціювала міжнародну конференцію «Лікар і родина пацієнта: нові підходи до командної роботи». Метою заходу є допомога дитячим лікарям запроваджувати принципи сімейно-орієнтованої медицини.

«У сучасній медицині спільне перебування батьків і дітей у лікарнях поступово стає стандартом медичного обслуговування. Рідних все частіше залучають до процесу лікування, догляду та прийняття важливих рішень. Доказова медицина показує, що такі сімейні кімнати потрібні в лікарнях», - Уляна Супрун.

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua