04 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


14 жовтня - Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги

14.10.2017

 

Щорічно в другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги. Цей день покликаний привернути увагу людей до проблем невиліковно хворих, підвищити рівень хоспісної та паліативної допомоги шляхом широкого обговорення в суспільстві даної теми, підвищити обізнаність та розуміння медичних, соціальних і духовних потреб паліативних хворих і їхніх сімей.

З нагоди Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги у Львівській області проводиться рід заходів. Зокрема, відбулася прес-конференція "Любов в паліативі - це наші спільні справи. Це час знімати рожеві окуляри" та круглий стіл "Мобільний хоспіс для дітей - перший осередок паліативної допомоги дитячому населенню Львівщини".

Окрім того, в рамках проекту  "Любов в паліативі - це наші спільні справи. Це час знімати рожеві окуляри", у соціальних мережах стартував флешмоб #Капелюха на вуха. Щоб долучитися, потрібно вдягти веселого капелюха, зробити селфі та розмістити його в Instagram або Facebook з хеш-тегом #Капелюха на вуха. Акція покликана привернути увагу до потреб паліативних пацієнтів. Також, 17 та 18 жовтня, в Медіатеці (вул. Мулярська, 2а) експонуватиметься фотовиставка "Життя вдома", присвячена підопічним Мобільного хоспісу для дітей.

Довідково:

Паліативна допомога являє собою комплексний підхід, мета якого - забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним захворюванням і членів його родини шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню й точному діагностуванню проблем і проведенню адекватних лікувальних заходів, а також надання психосоціальної та моральної підтримки.

Пацієнтами, що потребують паліативної медичної допомоги, є особи з хронічними невиліковними хворобами (онкологічними, серцево- та нейросудинними, нейродегенеративними ураженнями головного мозку, деякими рідкісними спадковими захворюваннями, пацієнти в термінальних стадіях туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету тощо).

Принципи організації та філософія сучасних хоспісів були започатковані у другій половині ХХ століття у Великій Британії видатною особистістю — медичною сестрою, лікарем та письменницею Сесилією Сондерс.

В Україні перші хоспіси були створені у 1997–1998 роках у Івано-Франківську та Львові.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua