14 серпня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Прес-конференція до Всесвітнього Дня паліативної допомоги

 12.10.2017

 В рамках проекту «Любов в паліативі – це наші спільні справи. Це час знімати рожеві окуляри!», 12 жовтня 2017 року відбулася прес-конференція з нагоди Всесвітнього Дня паліативної допомоги.

Спікерами заходу були: директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, керівник львівської благодійної організації «Мережа ЛЖВ» Дмитро Тигач, керівник Мобільного хоспісу для дітей Ірина Клюс та керівник західноукраїнського представництва міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська.

Проект має на меті привернення уваги місцевої влади, місцевих громад та меценатів до проблем дітей, які мають невиліковні захворювання та потребують паліативної допомоги.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак,  основною метою паліативної допомоги є підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їх родин, що зіткнулися з такими проблемами. На сьогодні є великий попит хоспісної допомоги, тому за останні роки відкриваються додаткові ліжка в районних закладах охорони здоров’я. Є певні наміри та кроки в цьому напрямку. Надзвичайно важливо організовувати паліативну допомогу в домашніх умовах, оскільки родина приймає неабияку участь у формуванні особистості. «Ми розпочинаємо розвивати роботу Мобільного хоспісу для дітей Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Завдяки коштам обласного бюджету було профінансовано реконструкцію будівлі у 2016 році на суму 350 тис.грн., у 2017 році  - 500 тис. грн., у 2018 планується профінансувати вартість дихальних апаратів для дітей, які знаходяться вдома».

«Ми маємо в штаті педіатра, анестезіолога і медсестер, які виїжджають до дітей раз в місяць, щоб контролювати стан, допомагати батькам в догляді за дітьми. Також ми дбаємо про їхнє стабільне самопочуття, надаємо засоби догляду на щодень, бо ці витратні матеріали є надзвичайно дорогими і державні кошти не компенсовують потрібного дитині об’єму. Дбаємо про їхнє спеціальне харчування, бо це діти, яких годують через зонд. Також дбаємо про вишкіл батьків, про обізнаність, проводимо психологічні тренінги, пробуємо соціалізувати такі сім’ї», – розповіла Ірина Клюс.

Паліативна допомога, наразі, залишається непомітною і в українському законодавстві, каже Оксана Дащаківська, представник фонду «Відродження». На цей напрямок обіцяють звернути увагу під час впровадження медичної реформи. «Дуже важко говорити на таку тему. Ми кожен день не бачимо паліативної допомоги. Ми думаємо, що паліативна допомога про смерть. Ні, паліативна допомога це про життя. Вона має бути настільки якісною, наскільки це можливо. Фонд «Відродження» буде працювати і надалі, щоб вчити захищати свої права в хворобі».

«Привернення уваги до проблеми – це перший крок до її вирішення, наступний – дати надію, що останні дні життя будь-якого хворого, а особливо дітей, за професійної та відповідальної організації паліативного догляду, можуть бути безболісними та навіть щасливими», – наголосив Дмитро Тигач.

 «Сьогодні в медуніверситетах взагалі не навчають основ і підходів до паліативної допомоги. В європейських програмах вміння спілкуватися з родиною у випадку втрати рідної людини викладають вже на 1 курсі. Ми повинні старатися заповнювати цю прогалину в підготовці лікарів», – на завершення звернула увагу Ірина Микичак.

Також, 17 та 18 жовтня, у Медіатеці (вул. Мулярська, 2а) експонуватиметься фотовиставка «Життя вдома». На світлинах, які зможе побачити кожен охочий, фотографи зафіксували підопічних Мобільного хоспісу для дітей. 

  

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua