06 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


На Львівщині стартувала акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок» (9 – 23 жовтня)

 09.10.2017

На Львівщині, 9 жовтня 2017 року, розпочалася акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Голова облдержадміністрації Олег Синютка, директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, головний лікар Львівського онкоцентру Ігор Ковальчук, головний лікар Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта, експерт Світового Банку Олена Дорошенко та консультант субпроекту Світового Банку «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак та представники ЗМІ  оглянули рентгенологічний, мамографічний,  УЗД та МРТ кабінети, а також радіонуклідне відділення.

Для покращення діагностики онкологічних захворювань у регіональному онкоцентрі зараз доступне безкоштовне обстеження на КТ, системі ОФЕКТ/КТ, флюороскопічній та рентгенографічній системах, надсучасних мамографах, зокрема із 3D томосинтезом, а також УЗД апаратах (Siemens) із функцією трьохвимірного сканування грудних залоз та апараті МРТ (GeneralElectric).

Після огляду обладнання відбувся брифінг.

«Ми бачимо сьогодні результати впровадження спільного проекту Світового Банку і облдержадміністрації. Завдяки такій співпраці онкоцентр отримав сучасне обладнання на суму більше 5 млн доларів. Вартість всього проекту по області становить 10 млн. доларів. Обладнання якісне та одне з найкращих в Україні. Головне, щоб мешканці зрозуміли, що діагностика і лікування тут відповідають найкращим взірцям Європи», - розпочав брифінг Олег Синютка.

«Сьогодні ми розпочинаємо дні профілактики раку шийки матки та раку молочної залози. Зараз важко знайти область, яка б була настільки забезпечена обладнанням для ранньої діагностики і вчасної постановки діагнозу, як наша. Завдяки Світовому Банку та облдержадміністрації, маючи співфінансування, ми змогли закупити обладнання та набори для раннього виявлення раку шийки матки як для онкоцентру, так і для районів», - зазначила Ірина Микичак.

За словами Ігоря Ковальчука, Львівський онкоцентр є одним із найпотужніших онкоцентрів України і такого обладнання не має жодна онкологічна установа. Проведення таких акцій є надзвичайно важливим, оскільки під час акції обстежуються зазвичай більше 52 тис жінок. 

«Львівська область дбає про жіноче населення і готова вкладати в ранню діагностику. Слід зауважити, особисту мотивацію тих, хто долучений до проекту. Адже проект вимагає злагодженої роботи на всіх рівнях. Тепер жінки мають можливість дбати про себе більше. Нам хотілося б, щоб цей проект був  зразком для впровадження інновацій. Також ми чекаємо на ще більший ефект від реалізації проекту, оскільки, він дуже динамічно», - зауважила Олена Дорошенко.

Про унікальну можливість попередження раку шийки матки – вакцинацію розповів Андрій Синюта. Дівчаткам, віком від 11-14 років можна провести вакцинацію на базі ЗУСДМЦ, а також за місцем проживання в районах. Вакцина є абсолютна безпечна, тому лікарі закликають не зволікати здоров’ям своїх дітей та прийти на щеплення.

 

 

Шановні жінки!

Присвятіть один день в році для того, щоб впевнитись у власному здоров’ї та змініть своє ставлення до нього!

Своєчасне обстеження - запорука здоров’я!

Рак виліковний!

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua