19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Школа успішного медичного менеджера 2017. ІІІ сесія. День перший

 18.09.2017

Департамент охорони здоров’я вже втретє ініціював проведення «Школи успішного медичного менеджера – 2017» за підтримки субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Співорганізатором заходу виступило Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, проект U-LEAD, який сфокусований на впровадження реформ децентралізації в Україні.

Нагадаємо, що шляхом конкурсного відбору для участі у «Школі успішного медичного менеджера – 2017» (ШУММ-2017) взяли участь 30 керівників закладів охорони здоров’я. Це головні лікарі та їх заступники обласного, міського, районного рівня та сільських лікарських амбулаторій.

Третя сесія розпочала свою роботу 14 вересня на території реабілітаційного центру «Вернигора» (с.Модричі, Дрогобицький район).

«Ми продовжуємо наш креативний освітній проект: ШУММ-2017. Це наша завершальна третя сесія. І цього разу буде ще цікавіше, інтенсивніше та активніше, будуть і несподіванки. А головне ми запросили тренерів високого класу. Адже народження керівників нової якості - це неймовірно складний і водночас цікавий, творчий процесс», - відкрила Школу Ірина Микичак, директор Департаменту охорони здоров'я.

Справжнім сюрпризом від організаторів стали подаровані футболки всім учасникам з логотипом ШУММ-2017.

До привітань учасників Школи долучилися керівник групи консультантів субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак та радник з децентралізації у секторі охорони здоров’я західного хабу U-LEAD з Європою Галина Гречин: «Ми на порозі нових звершень, тому набувайте новий досвід та нові знання, вдало використовуйте їх у своїй роботі».

Впровадження реформ в галузі охорони здоров’я на прикладі Хорватії демонструвала консультант з питань фінансування охорони здоров’я та первинної медичної допомоги Тетяна Трупець. В Хорватії, країні з населенням 4,3 млн: 65 – лікарень, 2300 сімейних лікарів, 110 – лабораторій, 1200 – аптек, 1 – державна страхова установа. Видатки на охорону здоров’я становлять 722 доларів на душу населення, 7,8% ВВП витрачається на охорону здоров’я. «Нашими стратегічними пріоритетами є інформатизація та електронна охорона здоров’я, зміцнення та краще використання людських ресурсів, розбудова потенціалу управлінських навичок, реорганізація структури і функціонування ЗОЗ, сприяння якості, зміцнення профілактичних напрямків діяльності, збереження фінансової стабільності, співробітництво. Існує обов’язкове страхове покриття, яке забезпечується однією страховою компанією. Три тисячі медикаментів надається безкоштовно, тобто 95% ліків оплачується державою. З 4,3 млн населення, 3,5 млн – мають ще додаткове страхування».

Консультант з питань фінансування охорони здоров’я та первинної медичної допомоги детально зупинилася на контрактуванні та оплаті в охороні здоров’я, ролі сімейного лікаря, педіатра та центру медичної допомоги на первинному рівні. До речі, в Хорватії первинну медичну допомогу надають 30% державних та 70% приватних лікарів.

Лідерство як приклад надихання команди, Тетяна Трупець відтворила з учасниками Школи, поділивши їх на групи. Кожна команда визначала різницю між керівниками та лідерами. Окрім того, серед учасників відбувалось анкетування на предмет стилю лідерства та виконувались завдання щодо самооцінювання лідерства.

«Припасовуйте стиль до ситуації, а не навпаки. Дбайте про позитивне ставлення, мотивуйте працівників, винагороджуйте!», - завершила Тетяна Трупець.

Мистецтвом ведення переговорів та етикетом протоколу поділилась Наталія Шаленна, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасники Школи ознайомилися з основними правилами етикету ділового спілкування, правилами успішних переговорів, етапами переговорного процесу та правилами раціонального ведення дискусії.

Після проведених тренінгів відбулась вечірня дискусія "Якою буде лікарня в майбутньому (через 10 років)?" з модератором заходу Зоряною Черненко, доктором правових наук, доцентом Національного університету «Києво-Могилянська академія» та НМУ ім. О.Богомольця.

Так в чудовому товаристві та здобутими знаннями завершився перший день Школи.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua