06 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Львові пройшов ІІ Форум партнерства

 11.09.2017

Впродовж трьох днів (8-10 вересня) у Львові тривав польсько-український Фестиваль партнерства, в межах якого відбувся ІІ Форум Партнерства, за участю керівництва облдержадміністрації, облради, представників структурних підрозділів ОДА, офіційних делегації польських міст та воєводств.

На панелі «Реформа медицини, як запорука успішної децентралізації влади: досвід Польщі, перспективи України» відбулася цікава дискусія із заступником міністра охорони здоров'я Романом Іликом. Було продемонстровано 5 ключових напрямків реформи: зміну фінансування галузі, превентивну систему охорони здоров'я, доступність ліків, покрокове впровадження реформи та створення національної служби здоров'я.

Спікерами панелі були директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак, віце-маршалек воєводства Нижня-Сілезія Єжи Міхалак, віце-директор департаменту охорони здоров'я та соціальної політики Маршалківського уряду Люблінського воєводства Єва Плочіца-Пошлєднік, заступник президента міста Перемишля Януш Гамрищак. Модератор: керівник західноукраїнського представництва МФ "Відродження" Оксана Дащаківська.

Привітавши гостей Форуму генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі зазначив, що сьогодні є можливість обміну думками та нагода поговорити про спільний розвиток двох прикордонних регіонів.

"В Європі немає країни, яка не думала б про вдосконалення охорони здоров'я, тому це проблема не тільки України. Хочу розповісти як виглядає система охорони здоров'я у Польщі. Основним джерелом фінансування є Державний фонд здоров'я. На здоров'я ми втрачаємо 6,5% ВВП. У Німеччині чи США ця цифра сягає 17%", - зазначив віце-маршалек воєводства Нижня Сілезія Єжи Міхалак.

Як зазначила директор департаменту Ірина Микичак, цього року вперше велика кількість лікарень Львівської області бере участь у конкурсі Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Завдяки такому співробітництву відбуватиметься наближення нашої медицини до європейських стандартів. "У співпраці з облдержадміністрацією, облрадою та місцевими громадами, при підтримці МОЗ, ми зробимо важливі речі, які перейматиме вся Україна",- додала Ірина Микичак.

На завершення Роман Ілик зазначив, що держава має докласти багато зусиль і скеровувати інвестиції в медицину: «Потрібно змінювати звички, підходи та стереотипи, ментально закладати основи для того, щоб бути здоровим. Сподіваюсь це стане новим трендом в Україні".

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua