18 липня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


9 вересня – Всесвітній день надання першої медичної допомоги

8.09.2017

Всесвітній день надання першої медичної допомоги відзначається щорічно з 2000 року в другу суботу вересня.

З нагоди цього Дня традиційно проводяться тренінги, семінари для медичних працівників, а також активізується просвітницька робота щодо навчання навичок надання першої допомоги серед населення, зокрема, у вищих навчальних закладах, школах, та навіть у дошкільних установах, де дітей навчають загальних правил безпеки. 

 

Нагадаємо, що напередодні Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги, 6-8 вересня, на Львівщині відбувся відкритий міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги Львів-2017, в якому взяли участь 15 команд медиків з різних областей України, Польщі та Чехії. Подібні змагання мають на меті підвищення кваліфікації медичного персоналу виїзних бригад екстреної медичної допомоги, які щоденно працюють на території міста Львова і області, шляхом відпрацювання клінічних завдань з об’єктивним оцінюванням рівня фахових вмінь і детальним розбором помилок. Такий чемпіонат є важливою формою навчання фахівців із медицини невідкладних станів та безцінною можливістю здобуття нового досвіду.

 

Перша медична допомога - комплекс негайних медичних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала внаслідок нещасного випадку, на місці пригоди та під час її доставки у медичний заклад.

Перша медична допомога передбачає швидке звільнення від впливу ушкоджуючого фактора, надання долікарської допомоги, виклик бригади швидкої медичної допомоги або доставка потерпілого до медичного закладу.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілого, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу та за відсутності поряд осіб зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти важлива кожна секунда.

Вже давно відомо про існування так званої «золотої години» - того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини при виникненні раптових і серйозних ушкоджень можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.

Засвоєння прийомів надання першої долікарської допомоги хворим та постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним з найважливіших обов’язків кожної людини.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua