23 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Львові відкрили Міжрайонний скринінговий центр

 05.09.2017

Сьогодні у 5-й міській клінічній поліклініці відкрили Міжрайонний скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок.

Це один із шести центрів у Львівській області, які створені завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку, облдержадміністрації, Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та Управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

В скринінгових центрах для жінок створили усі комфортні умови для обстеження. Центри забезпечені обладнанням для проведення гінекологічного та мамографічного огляду. Всі обстеження у центрах є безкоштовними. Міський скринінговий центр розташовано на базі 5-ї поліклініки, оскільки там діє Міська централізована клініко-діагностична лабораторія, яка проводить щорічно більше 165,00 тис. цитологічних досліджень.

Скринінговий центр забезпечений цифровим мамографом, сучасними мікроскопами з відеосистемою та комп’ютерною технікою для ведення електронного реєстру. Міський скринінговий центр також буде обладнано сучасним УЗД-апаратом та  кольпоскопом. У центрі забезпечено повний цикл ведення електронної медичної картки пацієнта безпосередньо з робочих місць реєстратора, гінеколога, цитолога, рентгенолога. Програмний продукт «Електронний реєстр жіночого населення» проходить тестування і вже скоро запрацює у звичному режимі.

Загальна вартість поставленого обладнання у Міський скринінговий центр становить 8,7 млн. грн.

Однією з найчастіших причин смерті серед жіночого населення світу є рак молочної залози. Кожні півгодини в Україні одна жінка дізнається, що у неї рак молочної залози. Найвища захворюваність серед жінок – від 45 до 65 років, а регулярна мамографія у такому віці виявить захворювання на стадії зародження. Ще одним найпоширенішим видом раку серед жінок – є рак шийки матки, який також попереджується при регулярному гінекологічному огляді. Єдиним методом ранньої і вчасної діагностики раку шийки матки є скринінгове цитологічне обстеження.

«Проект Світового Банку реалізується у Львівській області завдяки тісній співпраці Міністерства, облдержадміністрації та департаменту охорони здоров’я, який створений для доступності та максимального наближення методів ранньої діагностики раку до людей. Рання діагностика, попередження та своєчасне лікування – надзвичайно важливі для збереження життя жінок. Нове обладнання дасть можливість обстежувати мешканок не лише Львова, а й Львівської області. Окрім того, майже півтисячі лікарів пройшли навчання, аби мати усі необхідні знання та вміння працювати на новому обладнанні. Хочу наголосити на важливості співфінансування територій. За кошти обласного бюджету придбано комп’ютерну техніку для сільських лікарських амбулаторій, де тепер можна буде вести реєстр пацієнтів. Таким чином, ми уникнемо ситуації, коли одна жінка проходить обстеження 10 раз на рік, а 10 жінок – жодного», - зазначила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«Наш Субпроект серед 8 областей великого Проекту є лідером. Ми відкриваємо скринінгові центри, у яких встановлено найсучасніше діагностичне обладнання. Зараз ми сподіваємось на підтримку медичної спільноти для проведення максимальної кількості обстежень жінок Львівської області. Всі жінки мають доступ до безкоштовної ранньої діагностики раку, максимально наближеної до місця проживання», - розповіла консультант субпроекту Світового Банку «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак.

«Користуючись нагодою, хочу наголосити, що профілактикою раку шийки матки може бути лише вакцинація. Щеплення проводять дівчаткам від 14 років. Тому, задумайтеся про своє здоров’я, та зробіть правильний вибір», - додала Ірина Микичак.

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua