18 липня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Шляхи підтримки грудного вигодовування обговорили під час науково-практичного семінару для неонатологів

4.08.2017

Низку заходів в рамках Тижня підтримки грудного вигодовування продовжив обласний науково-практичний семінар «Грудне вигодовування  - реалії та перспективи розвитку» для неонатологів пологових стаціонарів Львівської області,  що відбувся сьогодні, 4 серпня 2017 року, у дитячому центрі здоров’я імені Анни Мазуренко. 

Із вступним словом виступила доцент кафедри педіатрії і неонатології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталія Савчак. Вона ознайомила присутніх з історією впровадження програм підтримки грудного вигодовування у світі та в Україні. «Десять принципів успішного вигодовування» лежать в основі міжнародної Ініціативи ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», що з 2001 року активно впроваджується в Україні та, зокрема, у Львівській області. Станом на 1.01.2017 року статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» мають 407 закладів охорони здоров’я (30,1%) в Україні, тоді як на Львівщині цей показник становить 62,7%. Близько 90% дітей народжуються в закладах з таким статусом. Таким чином, Львівська область посідає друге місце в Україні за кількістю закладів, що отримали цей статус.

Впровадження Ініціативи дало можливість збільшити кількість дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні. Так, за даними 2016 року, у Львівській області на виключно грудному вигодовуванні до 6 місяців перебувало 61,4% дітей, тоді як середній показник у світі становить менше 40%.

Про основні тенденції в практиці грудного вигодовування, важливість заохочення та підтримки природнього методу вигодовування розповіла головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з підтримки грудного вигодовування, кандидат медичних наук, лікар-неонатолог Ольга Шлемкевич. «Згідно міжнародних досліджень, максимальне впровадження грудного вигодовування могло б запобігти близько 823 000 випадкам смертей дітей і 20 000 смертей жінок від раку молочної залози у світі щороку. Доведено, що окрім безлічі переваг для дитини, грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку молочної залози у жінок на 6% та раку яєчників – на 30%. Однак, на фоні активного комерційного просування виробниками сумішей-замінників грудного молока, часто грудне вигодовування знецінюється. Тому вкрай актуальними залишаються заходи для підвищення поінформованості жінок щодо важливості та користі грудного вигодовування», - наголосила Ольга Шлемкевич.

Власним досвідом щодо значення грудного вигодовування для правильного розвитку дитини поділився Ярема Возниця, завідувач педіатричного відділення Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, керівник медичних програм дитячого центру здоров'я імені Анни Мазуренко: «Грудне молоко є ідеальним за складом та цінністю для дитини. Діти, що знаходяться на грудному вигодовування, рідше хворіють на інфекційні, респіраторні захворювання, хвороби кишково-шлункового тракту».

Від фаховості кожного лікаря-неонатолога, здатного допомогти налагодити успішне грудне вигодовування та підтримати жінку в цьому бажанні, значною мірою залежить ефективність державних та міжнародних програм розвитку грудного вигодовування.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua