18 липня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Львівщина реалізує проект «Фінансування і управління охороною здоров’я»

3.08.2017

Сьогодні, 3 серпня 2017 року, в актовій залі департаменту охорони здоров’я відбулася робоча нарада групи технічної підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Фінансування і управління охороною здоров’я» у Львівській області. 

Нарада відбулася під головуванням директора департаменту Ірини Микичак. Вона повідомила, що в рамках даного проекту заплановано проведення тренінгів для осіб, відповідальних за впровадження проекту, з використанням програмного модуля для здійснення аналізу витрат лікувальних установ та формування бази даних пролікованих хворих.

Основну мету та зміст проекту презентувала аудиторії керівник проекту в Україні Ольга Зуес. «Україна стоїть на порозі великих реформ. За таких умов обрахунок коштів, необхідних для оптимального функціонування системи охорони здоров’я, набуває принципового значення. Даний проект пропонує базову методологію обліку витрат в закладах охорони здоров’я з розрахунку на кожного пацієнта, що дозволить проводити якісний аналіз та моделювання системи фінансування ЗОЗ. Проект вже працює в 45 країнах світу, в Україні часткове його впровадження розпочалося у 2015 році на базі фтизіопульмонологічної служби Львівщини. У травні 2017 року було вирішено розширити проект, залучивши  20 стаціонарів області», - повідомила керівник проекту в Україні.

Консультант-експерт проекту Євген Кутанов детальніше ознайомив присутніх з принципами методики обліку витрат та спеціальними програмами, що дозволяють автоматизувати обрахунки. Комплексна оцінка витрат по трьох категоріях відділень лікувального закладу – клінічних, допоміжних та адміністративних – дозволить максимально точно розрахувати необхідний обсяг фінансування закладу та контролювати раціональне використання коштів. «Перевагами даної методики є впровадження єдиного підходу, однакових принципів розрахунків у всіх закладах охорони здоров’я, а також зручне збереження даних для використання в подальшій роботі», - відзначив Євген Кутанов.

Заступник директора Центру медичної статистики МОЗ України з питань впровадження діагностично-споріднених груп Сергій Дяченко звернув увагу на те, що існує кілька можливостей програмного забезпечення для обрахунку витрат, від найпростіших до більш складних, що дозволить пристосувати їх до умов конкретної лікувальної установи. Він також продемонстрував, яким чином в даному програмному забезпеченні використовуватиметься принцип діагностично-споріднених груп.

Під час другої частини робочої зустрічі було проведено тренінг щодо застосування програм на практиці з обговоренням проблемних питань по окремих установах. На завтра, 4 серпня, заплановано продовження тренінгу.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua