23 квітня 2018 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів"


Заступник Міністра охорони здоров’я провів робочу нараду

 17.06.2017

Сьогодні, 17 червня 2017 року, в Департаменті охорони здоров’я відбулася робоча зустріч з заступником Міністра охорони здоров’я України Олександром Лінчевським. В нараді взяли участь заступники головних лікарів з лікувальної роботи, завідувачі відділень, головні позаштатні спеціалісти департаменту охорони здоров’я. Обговорювались проблемні питання щодо запровадження нових клінічних протоколів. Олександр Лінчевський надав роз’яснення щодо особливостей впровадження міжнародних клінічних протоколів в Україні, їх переваги та важливість використання у лікарській практиці.

«Підписання наказу, який дозволяє закладам охорони здоров'я використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи, це дійсно важливий крок на шляху реформування системи охорони здоров'я України. Міністерство юстиції провело державну реєстрацію наказу Міністерства охорони здоров’я, який дає можливість українським лікарям використовувати міжнародні протоколи лікування та найпередовіші методики надання медичних послуг», - зазначив заступник Міністра.

Основними зауваженнями щодо впровадження міжнародних клінічних протоколів були тези про відсутність умов, недостатність фінансування галузі, незнання лікарями англійської мови, відповідно – неможливість дотримуватись міжнародних стандартів в українських реаліях. Важливо, щоб розроблені типові протоколи були прописані державною мовою, оскільки самовільний переклад протоколів може бути недосконалим, що приведе до неповної діагностики чи лікування.

Директор департаменту Ірина Микичак наголосила на недосконалості законодавства щодо регулювання оплати праці лікарів-консультантів ЕМД. Заступником Міністра було запропоновано підготувати відповідного листа від департаменту охорони здоров’я, на підставі якого МОЗ усуне дану проблему.

Зміни в галузі не можливі без підвищення якості надання медичної допомоги. Невід’ємною частиною реформування національної системи охорони здоров'я має стати її перехід від медицини, заснованої на авторитеті, до медицини, заснованої на доказах. Саме тому використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів – один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в Україні.

«Подібні зустрічі в регіонах позитивно впливають на план реформ. Я приїхав почути вашу точку зору та подивитися на проблему вашими очима», - завершив Олександр Лінчевський.

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua