24 квітня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Нарада-семінар терапевтів та голів робочих груп програми «Доступні ліки»

23.05.2017

Сьогодні, 23 травня 2017 року, в актовій залі департаменту охорони здоровя відбулася нарада-семінар терапевтів та голів робочих груп програми «Доступні ліки» в ЗОЗ.

У нараді під головуванням головного позаштатного спеціаліста департаменту з терапії Ірини Федак взяли участь районні та міські терапевти,  лікарі-терапевти ЗОЗ, лікарі загальної практики та сімейної медицини, гастроентерологи, пульмонологи.

 

Про стан реалізації програми Уряду «Доступні ліки» розповів начальник управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення департаменту Олександр Малоїд.

 

Було розглянуто проблемні питання щодо виконання програми по районах області на даний час. Зокрема, дуже низький відсоток виконання було відзначено у Самбірському, Мостиському, Старосамбірському, Бродівському районах, краща ситуація спостерігається, наприклад, в Буському районі.

Про внесення змін до наказу МОЗ України від 28.09.2012р №751 "Про розробку та впровадження міжнародних клінічних протоколів" ознайомила присутніх в.о. заступника начальника відділу медичної допомоги населенню – начальник відділу організації медичної допомоги дорослому населенню Лілія Юхимів.

Зважаючи на численні звернення керівників ЗОЗ до департаменту охорони здоровя стосовно питань, які виникли під час опрацювання даного наказу, до МОЗ було скеровано лист-звернення з проханням роз’яснення цих питань компетентними фахівцями МОЗ.

Головний спеціаліст департаменту Оксана Парфенюк зосередила увагу на розгляді скарг громадян, що надходять на «гарячі лінії» департаменту, МОЗ та єдину службу допомоги населенню області (112).

 

Доповідь «Останні протоколи ведення пацієнтів з ХОЗЛ» представила Надія Рудницька, к.м.н., доцент кафедри ЛДМУ імені Данила Галицького, головний позаштатний спеціаліст департаменту з пульмонології. Частота загострень, наявність супутньої патології, генетична схильність розглядаються на сучасному етапі як основні критерії для визначення прогнозу та ризику ускладнень у пацієнта. «Призначення довготривалої комплексної терапії має на меті зниження прогресування захворювання, зменшення кількості загострень та частоти госпіталізацій, та як наслідок, зменшення ризику смерті від ХОЗЛ.

 

Також була представлена соціальна програма для пацієнтів «ТерапіяПЛЮС» (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма, ХОЗЛ).

 

Олена Ходосевич, к.м.н., головний позаштатний спеціаліст департаменту з гастроентерології, виступила з презентацією «Ця загадкова диспепсія. Як покращити контроль над симптомами?» Вона навела критерії діагностики функціональної та органічної диспепсії,  яка може розглядатись як синдром або нозологічна одиниця. Окремо було акцентовано увагу на хелікобактерпілорі-асоційованій диспепсії, що потребує проведення специфічної ерадикаційної терапії.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua