20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Засідання колегії департаменту охорони здоров’я

16.05.2017

Cьогодні, 16 травня 2017 року, в актовій залі департаменту охорони здоров’я відбулось чергове засідання колегії під головуванням директора департаменту Ірини Микичак.


Про хід виконання урядової програми «Доступні ліки» у Львівській області доповіла Неоніла Бик, виконавчий директор Галицької аптечної асоціації, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з організації і управління фармацією. Озвучено низку проблемних питань в реалізації Програми. Насамперед медиків турбує відсутність в аптеках повного асортименту медикаментів (30 найменувань) з переліку тих, що підпадають під Програму. «На сьогоднішній день в області є 1018 аптек та 260 аптечних пунктів, тобто 1278 місць провадження фармацевтичної діяльності. Судячи з кількості виписаних і отоварених рецептів, люди стали менше займатися самолікуванням, а почали більше звертатися за призначеннями до лікарів».

 

«За оперативними даними, станом на 1.05.2017 в області укладено 320 договорів, виписано рецептів – 52.804, отоварено – 50.056, сума відшкодувань становить 17.431 грн. Найбільше використано коштів містами Моршин (9,6%), Новий Розділ (7,4%), Стрий (5,7%)», - продовжив Олександр Малоїд, начальник управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення департаменту охорони здоров’я.

Також на колегії було обговорено питання  проведенн закладами охорони здоров’я закупівель товарів, робіт та послуг у системі «PROZORO» та виконання  розпорядження голови ЛОДА і рішення сесії обласної ради.   

 

Перспективи розвитку сімейної медицини на Львівщині висвітлив Борис Лемішко, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з загальної практики/сімейної медицини. «Минулий рік виявився рекордним в плані розвитку сімейної медицини області. За 2016 рік і перший квартал 2017 року відкрито 29 АСМ і 3 ВСМ. На сьогоднішній момент працює 166 ФАПів, 31 центр первинної медичної допомоги, в тому числі 4 юридичних особи (Новокалинівська, Тростянецька, Городоцька, Мостиська). Звертаю увагу на нераціональний розподіл кадрів, оскільки на одного сімейного лікаря припадає 5,2 посади середнього медперсоналу. Велика кількість ФАПів потребують доукомплектування, зокрема комп’ютеризації».

 

 

Ярослав Чуловський, головний позаштатний спеціаліст департаменту з організації паліативної  та хоспісної допомоги, зосередив увагу присутніх на стані надання паліативної та хоспісної допомоги дорослому населенню в області.

 

 

Олег Когут, заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ, поінформував про моніторингові відвідування, за результатами яких закладам охорони здоров’я будуть надаватись рекомендації стосовно інфекційного та лабораторного контролю.

 

Лілія Юхимів, в. о. заступника начальника відділу медичної допомоги населенню - начальник відділу організації медичної допомоги дорослому населенню, довела до відома керівників медичних установ лист МОЗ щодо рамкових вимог до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування І і ІІ рівня, що входять в госпітальні округи. Запропоновано опрацювати і подати пропозиції.

Після обговорення питань колегії прийнято відповідні рішення.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua