24 квітня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Робоча нарада в департаменті охорони здоров’я

 03.05.2017

 Сьогодні, 3 травня 2017 року, в департаменті охорони здоровя відбулась чергова робоча нарада за участі головних лікарів закладів охорони здоровя Львівщини. Захід пройшов під головуванням директора департаменту Ірини Микичак. До обговорення питань долучився заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Впровадження проекту «Challenge TB» у Львівській області презентувала консультант проекту Світлана Окромешко. За підтримки Департаменту охорони здоров’я у партнерстві з “Центром Легеневого здоров’я”, системою первинної допомоги та неурядовими організаціями Проект розпочинає свою діяльність у Львівській області.

Світлана Окромешко зосередила увагу на покращенні ефективності лікування мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) шляхом пацієнто-орієнтованого та мультидисциплінарного підходів, повноцінного соціального супроводу, ефективного купірування побічних реакцій, впровадження нових методів діагностики та лікування, а також сучасного наукового аналізу. «Напрямками впровадження проекту у Львівській області є покращення сприятливого середовища для контролю за МРТБ, сприяння комплексній високоякісній діагностиці, забезпечення лікування та надання послуг, орієнтованих на потреби пацієнта, забезпечення моніторингу та належного лікування побічних дій, посилення інфекційного контролю, зміцнення системи активного виявлення випадків ТБ та розвиток кадрового потенціалу».

Наступне питання наради стосувалось реалізації в області урядової програми «Доступні ліки». «Станом на 25 квітня 2017 року виписано 18 556 рецептів, з них отоварено – 8 803 тис. та використано 214,5 тис грн. Найбільше використано коштів у Дрогобицькому та Кам’янка-Бузькому районах», - повідомив начальник управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення департаменту Олександр Малоїд.

Також відбулось обговорення основних позицій закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я". Тепер заклади охорони здоров’я отримали можливість здобуття фінансової та управлінської автономії для забезпечення фінансових, матеріально-технічних ресурсів галузі. Буде встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я, як державних, так і комунальних установ, у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства. Врегульовано окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення, які будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Ірина Микичак наголосила на важливості виконання вищезгаданого закону, рекомендувала керівникам закладів охорони здоров’я опрацювати текст документу, а також опрацювати пропозиції до проектів нормативних документів, які незадовго мають бути напрацьовані МОЗ на реалізацію положень Закону.  Додатково було наголошено на проведенні слухань за участю керівників закладів охорони здоров’я з питань оптимізації закладу, зменшення ліжкової мережі, забезпечення діяльності установ в умовах недостатнього фінансового ресурсу. На слуханнях має бути представлений Перспективний план розвитку закладу.

Начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення департаменту Андрій Голдун наголосив на певних робочих питаннях, що стосувались розподілу інтернів, графіку атестацій лікарів та подання пропозицій до законопроекту.

Нарада завершилась низкою робочих повідомлень.

 

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua