24 квітня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Відбулася нарада терапевтів та голів робочих груп ЗОЗ з реалізації урядової програми «Доступні ліки»

25.04.2017

Сьогодні, 25 квітня 2017 року, в актовій залі департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася нарада-семінар терапевтів, голів робочих груп закладів охорони здоров’я з реалізації урядової програми «Доступні ліки».


Привітала учасників заходу та ознайомила присутніх із запланованими до обговорення питаннями Ірина Федак, головний позаштатний спеціаліст департаменту з терапії.

 

Під час першої частини наради професор Олег Борткевич,  провідний науковий співробітник ДУ «ННЦ» Інституту кардіології імені МД Стражеска» НАМНУ, представив до уваги лікарів презентацію на тему «Остеоартроз. Що нового?» У доповіді було детально висвітлено фактори ризику розвитку остеоартрозі, поширеність різних видів даної патології у світі серед різних етнічних груп, механізми патогенезу остеоартрозі, роль коморбідності (супутньої патології) в оцінці прогнозу для пацієнтів.  Професор зазначив, що у 2013 році остеоартрозі посів 13-те місце серед причин втрати працездатності та продовжує утримувати високі позиції у переліку найпоширеніших захворювань як в Україні, так і у світі. «До остеоартрозі слід підходити з позицій системності», - наголосив Олег Борткевич, розповідаючи про ушкодження всіх суглобових структур в процесі розвитку хвороби. Метою лікування є, в першу чергу, контроль больового синдрому, зменшення запальних явищ, та, в кінцевому результаті, покращення якості життя пацієнта.

 

На думку професора, вкрай важливе завдання лікаря – переконати хворого в необхідності тривалого лікування, оскільки саме базисна терапія хондропротекторами дає можливість сповільнити прогресування патологічного процесу, запобігти ускладненням та не допустити потреби в хірургічному лікуванні, зокрема, ендопротезуванні суглобів. 

Друга частина наради була присвячена робочим питанням щодо реалізації урядової програми «Доступні ліки» на місцях. ЇЇ провели в. о. заступника начальника управління медичної допомоги населенню - начальник відділу медичної допомоги дорослому населенню Лілія Юхимів та начальник управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення Олександр Малоїд. Було заслухано аналітичні довідки голів робочих груп з реалізації Програми лікувальних закладів області з інформацією щодо кількості хворих, які підлягають участі у Програмі, кількості виписаних та отоварених рецептів, переліку аптек, з якими укладено угоди.


Обговорювалися проблемні питання по кожному конкретному медичному закладу, що виникають в процесі реалізації програми «Доступні ліки». Окремо наголошувалося на важливості точного подання адрес усіх аптек, з якими укладаються угоди по Програмі, з метою своєчасного оновлення карти аптек для зручності користування пацієнтів та лікарів.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua