23 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Школа успішного медичного менеджера 2017. І сесія. День перший

09.04.2017

Департамент охорони здоров’я ініціював проведення «Школи успішного медичного менеджера – 2017». Проект реалізовується за підтримки субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Перша сесія школи  проходила з 6-8 квітня на території бази відпочинку «Шепільська» (с.Довголука, Стрийський р-н).

У «Школі успішного медичного менеджера – 2017» (ШУММ-2017) взяли участь 30 керівників закладів охорони здоров’я. Це головні лікарі та їх заступники обласного, міського, районного рівня та сільських лікарських амбулаторій.  Вони були обрані шляхом конкурсного відбору.

Ірина Микичак, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я, привітавши учасників заходу, наголосила, що метою Школи є спроба створити команду управлінців-однодумців, які захочуть стати справжніми лідерами та сучасними медичними менеджарами.

«Завданням школи буде покращення комунікації між керівниками закладів охорони здоров’я та іншими цільовими аудиторями, а також мотивація активних молодих керівників до професійного зростання. Ми зацікавлені в бурхливих дискусіях та прагматичному обміні досвідом. Щиро сподіваюсь, що ШУММ-2017 спровокує кожного з нас до пошуку нових проектів та цікавих ідей, змотивує молодих управлінців до впевнених дій, а досвідченим керівникам стане поштовхом до реалізації давно обдуманих змін», – завершила Ірина Микичак.

 

«Ми хочемо створити майданчик для обміну досвідом, запровадити добрі практики та підходи до вирішення проблем, налагодити ефективну комунікацію, навчити управлінню сервісною складовою та фандрайзингу. В рамках школи будуть проходити дискусійні панелі, інтерактивні лекції, також передбачена групова робота. Впевна, що тут буде закладена нова трансформація цінностей», – Христина Пак, керівник групи консультантів субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області».

Першим був виступ Євгена Глібовицького, експерта з довготермінових стратегій. Займається дослідженнями цінностей та є учасником Несторівської експертної групи, яка працюює над довгостроковою перспективою для України. Спікер змалював цілісний портрет українця. «Мені здається, дуже важливо зрозуміти, що ти маєш зробити у житті, усвідомити свою місію. Щойно усвідомиш, йтимеш до неї. Вірю, що людині даються певні можливості, і вона має їх реалізовувати, а не занапастити. Ще одна важлива річ – українцям слід розівчитися страждати, бо воно звільняє їх від відповідальності».

Учасники школи, поділившись на групи, визначали ефективні шляхи для формування команди разом з Іриною Снітинською (провідним тренером Школи риторики й ораторства АҐРУС) та Христиною Яблонською (директором навчально-профорієнтаційного центру «Кузня кадрів»).

У вечірній дискусійній панелі «Погляд на реформу охорони здоров’я: влада, лікарі, пацієнти» взяли участь керівник магістерської програми «Менеджмент в охороні здоров’я» НУ «Києво-Могилянська академія» Тетяна Степурко, керівник освітнього центру «Студія охорони здоров’я» Інна Шимків, голова обласного відділення ГО «Люди що живуть з ВІЛ» Дмитро Тигач, головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка та головний редактор інформагенції ZIK Тетяна Вергелес.

Модератором заходу була доктор правових наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія» та НМУ ім. О.Богомольця Зоряна Черненко, яка зазначила, що медична реформа має ґрунтуватися на цінностях, а їх артикуляція матиме величезне значення в прийнятті управлінських рішень.

Тетяна Степурко наголосила, що існуючій медичній системі України притаманні непрозорість і нечесність. «У Конституції записано (ст.49), що медицина є безоплатна, але всі знають, що насправді це не так. Система є нечесною до нас самих», – пояснила вона.

Це тема викликала гарячу дискусію. Попри те, що система охорони здоров’я потребує змін, медики були проти того аби всю українську медицину визнати як «нечесну». Розповідали багато прикладів  про  жертовність і людяність медиків. Також цінностями своєї спільноти лікарі назвали фаховість та професійний ріст, наголошуючи що проблеми медицини пов’язані із загальнодержавними проблемами.

«Комунікація між владою і галуззю має бути кращою. Влада центрального рівня не розуміє регіональних проблем», – нарікали лікарі.

Ірина Микичак підкреслила, що існує міф про «великі ресурси» української медицини, а доводиться працювати в умовах хронічного недофінансування. «Не система нас псує, кожен із нас формує систему. На Львівщині є близько 11 тис. лікарів, але 100 нечесних заплямують усіх. Потрібно шукати спосіб відмитися від бруду».

Про необхідність налагодження комунікації між засобами масової інформації і медичною спільнотою говорила під час дискусії Тетяна Вергелес. Вона закликала представників медичних закладів бути відкритими і доносити свою позицію через ЗМІ аби уникнути спекуляції.

Обговорювались питання  приватної  і державної медицини.

За словами експертів,  люди звертаються у приватні клініки, насамперед, через простоту і доступність. Хоча дуже часто медикам державних установ доводиться перевіряти діагнози своїх колег з приватних клінік.

Тема паритетних  відносин (про відповідальність як лікарів, так і пацієнтів за своє здоров’я) мала також своє місце в дискусії. Медики наголошували, що пацієнти часто не звертаються за допомогою вчасно, не виконують приписів, у результаті чого зникає ефективність лікування.

Експерти підкреслили, що неохідно вирішувати проблему самолікування та проблему недовіри до існуючої системи охорони здоров'я. Медики запропонували підвищувати престиж своїх медичних установ.

Так в чудовому товаристві з грамотними спікерами та здобутими знаннями  завершився перший день школи.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua