20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Відбулась прес-конференція на тему: "Старт програми «Доступні ліки». Як система реімбурсації діятиме на Львівщині"

 05.04.2017

Сьогодні, 5 квітня 2017 року відбулась прес-конференція на тему: "Старт програми «Доступні ліки». Як система реімбурсації діятиме на Львівщині" за участі т.в.о.директора департаменту охорони здоров’я Ірини Микичак та виконавчого директора Галицької фармацевтичної асоціації Неоніли Бик.

«1 квітня офіційно розпочала роботу програма пілотного проекту Кабінету Міністрів України «Доступні ліки». Подібний пілот вже працював в Україні і стосувався гіпертонічної хвороби, тому ми маємо певний досвід роботи по реімбурсації і для нас це не є новиною. Програма «Доступні ліки» буде орієнтуватися на три нозології: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет типу В та бронхіальну астму. Ліки, кошти за які підлягатимуть відшкодуванню пацієнтам під час амбулаторного лікування за переліком міжнародних непатентованих назв (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою. Ціни визначалися аналогічно як у Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії та Угорщині. Тобто уряд України орієнтувався на середні європейські ціни. Тепер кожен пацієнт повинен прийти в аптеку виключно з рецептом, який виписаний за затвердженою формою МОЗ. Наразі у Львівській області виявили намір взяти участь у програмі 152 аптеки, це не остаточний перелік. Сподіваємось кількість аптек буде збільшуватись», - зазначила т.в.о. директора департаменту Ірина Микичак.

Львівська область, як і всі інші області України, з державного бюджету отримала цільову субвенцію на проведення реімбурсації. Ця субвенція становить 32 509 700 грн з розрахунку на чисельність населення Львівщини. На сьогоднішній день є розпорядження голови ЛОДА про реалізацію у Львівській області проекту, де вказаний розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування. Так, до прикладу, Львів отримає 9592,2 млн грн, Радехівський район – 272,6 млн грн, Мостиський – 490,8 млн грн, Пустомитівський – 1740 млн грн.

Неоніла Бик наголошує, що в реєстрі є 157 лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Попередній проект включав 7, а зараз 21 міжнародна непатентована назва, тобто асортимент ліків набагато збільшився. Якщо в попередньому проекті розпорядником коштів був департамент охорони здоров'я, то тепер кошти передані на місця. Зараз необхідно довести інформацію до населення, в яку аптеку вони мають звертатися. Приємно відмітити, що цього року крім комунальних аптек до проекту долучаються і приватні. Звертаю вашу увагу, що на аптеці, яка приймає участь у проекті, має бути наліпка «Доступні ліки», де пацієнту запропонують декілька торгових марок. Пацієнт сам вирішує, яку торгову марку придбати: ТМ1, ТМ2, ТМ3, ін. Якщо, наприклад, ТМ2 – визначений, як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за ТМ3 пацієнту доведеться доплатити – фактично різницю між ціною ТМ1 та ТМ3.

«У Львівській області  на диспансерному обліку перебувають – 787 600 пацієнтів (31%), зокрема, 53,5 тис хворіють на цукровий діабет, 723 300 – серцево-судинні захворювання, 10680 – бронхіальну астму. Право на відшкодування мають як дорослі, так і діти. Вкрай важливо, що аптеки, які приймають участь в проекті були і в сільській місцевості. Хочу зазначити, що даний проект орієнтований на підтримку українського виробника, тому 70% ліків виготовлені нашими фармкомпаніями», - завершила Ірина Микичак.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua