19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Візит фахівців Світового Банку на Львівщину

 07.12.2016

Сьогодні, 7 грудня 2016 року, відбувся візит фахівців Світового Банку на Львівщину. Учасниками візиту були директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, керівник програми інфраструктури і розвитку Людмила Бутенко, керівник проекту Світового Банку Фон Зао,  старший помічник СБ Валентина Голокоз, економіст СБ в Україні Анастасія Головач, керівник служби зовнішніх зв’язків СБ в Україні Дмитро Деркач та керівник програми по Білорусі, Молдові та Україні Фарук Кхан. Львівщину представляли голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Микичак, головний спеціаліст ДОЗ ЛОДА Лілія Юхимів, заступник директора департаменту фінансів- начальник бюджетного управління Світлана Наконечна, головний лікар Львівського регіонального онкологічного центру Ігор Ковальчук, заступники головного лікаря Львівського регіонального онкологічного центру з медичної частини Орест Тріль, з хірургічної роботи –  Олег Дуда, консультант з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак.

«Дякую вам за візит на Львівщину, з одного боку ми маємо відверто та прозоро ставитись до наших мешканців, з іншого –  потрібно підвищувати рівень довіри до лікарів. Рік був не найкращим для медицини і ми розуміємо, що необхідно впроваджувати такі проекти та робити швидкі кроки задля правильності нашого напрямку», - Олег Синютка.

Ірина Микичак висловила вдячність представникам СБ за сприяння розвитку медицини Львівської області. «Ми впевнені, що поліпшення охорони здоров’я неможливе без реалізації та підтримки на всіх рівнях. Кошти, які раніше надходили з бюджету, концентрувалися в онкоцентрі на хірургічні потреби пацієнтів. Занедбані випадки раку молочної залози на Львівщині становлять 20%, раку шийки матки - 13%, тому буде орієнтація на профілактику та вчасну діагностику. Застосування скринінгових технологій дасть змогу вчасно виявити рак на ранній стадії. Тому потрібно розширювати проект, додаючи ще чоловічу сферу, оскільки 40% чоловіків в Україні не доживають пенсійного віку через онкологічні проблеми сечостатевої системи».

За словами т.в.о.директора департаменту, в області вже створені скринінгові центри. Очікується поставка сучасного обладнання, також планується залучення лікарів-дерматологів для визначення ще однієї недуги – меланоми.

Оскільки основним етапом в реалізації проекту є поінформованість населення, тому були розроблені різні інформаційні повідомлення для населення, зокрема, клінічний маршрут пацієнта, 12 кроків для зниження ризику розвитку раку, відео та аудіо матеріали.

«Ми налаштовані виплачувати аванс вже цього року. Співпрацюючи з компанією Сіменс, 3 тижні тому ми уклали угоду на мікроскопи, які будуть поставлені до кінця грудня. Сподіваємось, що з березня 2017 року скринінгові центри запрацюють на повну силу», - додала Христина Пак.

«Ми чули багато позитивних відгуків про вашу роботу і чекаємо можливості до вас приїхати знову. Нам дуже важливо бачити результат. Сподіваємось, що наша співпраця покращить рівень медицини в Україні. Львівська область випереджає інші області і цим можна пишатись», -  завершила Сату Кахконен.

Офіційний візит фахівців Світового Банку завершився відвідинами жіночої консультації 2-ої комунальної міської поліклініки м.Львова.

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua