19 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Прес-конференція присвячена початку акції «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок» (21 листопада – 2 грудня)

 21.11.2016

 21 листопада 2016 року відбулася прес-конференція, присвячена початку акції «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». У заході взяли участь: заступник головного лікаря з медичної частини ЛДОРЛДЦ Орест Тріль та консультант з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак.

На сьогодні в Україні смертність від раку займає друге місце після серцево-судинних захворювань. Починаючи з 1993 року, поширеність онкологічних захворювань у Львівській області поступово зростає.

За словами Ореста Тріля, заступника головного лікаря Львівського регіонального онкологічного центру, рак грудної залози у 2015р. з вперше діагностованих (833 випадки) виявлено на І-ІІ стадії – 78%, ІІІ – 13,6%, IV - 6,1%. «Спільно зі Світовим Банком запроваджуючи мамографію, переконаємось наскільки ця технологія дасть можливість рано діагностувати серйозні захворювання. Це вагомий стрибок вперед», - зауважив лікар. 

Щодо раку шийки матки, то вперше діагностовано 236 випадків: І-ІІ стадія – 85,3%, ІІІ – 8,2%, IV – 5,6%. Уже за 9 міс 2016р. вперше встановлений рак грудної залози зафіксовано у 561 жінки (77% на І-ІІ стадії), рак шийки матки – 164 випадки (80% на І-ІІ стадії).

«Щорічна акція сьогодні має особливість, оскільки проходить під егідою спільного зі Світовим банком проекту МОЗ Україна “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” субпроекту “Онкопревенція  та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області”. Має на меті загострити увагу жінок до свого здоров’я та збільшити довіру до медиків. Онкологи радо вболіватимуть за свідоме ставлення до свого здоров’я», - продовжує Орест Тріль.

Христина Пак, консультант з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», зазначила, що Проект на Львівщині є достатньо успішний в порівнянні з іншими областями.

По-перше, у рамках проекту вже підписано першу угоду на постачання медичного обладнання (апарат МРТ) із компанією Diatech SA (Швейцарія) на суму понад 1,3 млн. дол. США. Вже в найближчий місяць буде підписано угоди на постачання УЗД апаратів, КТ та ОФЕКТ з КТ, обладнання для хірургії, мамографів.

По-друге, у ЗМІ розпочинається інформаційна кампанія, покликана привернути увагу жінок до їхнього здоров’я, щоб зробити за звичку щорічне обстеження, з демонстрацією відеоролика.

По-третє, у готелі “Супутник” у рамках Акції буде проведено науково-практичні медичні конференції для гінекологів (23 листопада) та радіологів (30 листопада).

По-четверте, лікарями Львівського регіонального онкологічного центру буде проведено ряд виїздів у районні лікарні Львівщини з метою обстеження та надання консультацій пацієнтам на місці, а також проведення семінарів із місцевими медичними працівниками. А саме:

 

Не нехтуйте своїм здоров’ям!

Присвятіть один день в році для того, щоб впевнитись у власному здоров’ї та змініть своє ставлення до нього!

Своєчасне обстеження - запорука здоровя!

Рак виліковний!

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua