19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Прес-конференція з нагоди Всеукраїнського дня боротьби з раком грудної залози

20.10.2016

Сьогодні, 20 жовтня 2016 року, у Львівськму державнму онкологічнму регіональниу лікувально-діагностичнму центрі відбулася прес-конференція "Рання діагностика молочної залози - запорука здоров'я", присвячена Всеукраїнському дню боротьби з раком грудної залози. Перед журналістами виступили головний лікар ЛДОРЛДЦ Ігор Ковальчук, заступник головного лікаря з медичної частини Орест Тріль, завідувач мамологічного відділення Роман Іванців та консультант з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак.


Привітавши учасників заходу, Ігор Ковальчук навів дані щодо статистики захворюваності на рак грудної залози на Львівщині, а також окреслив перспективи розвитку онкологічної служби області. Рак грудної залози - найбільш розповсюджений вид раку у жінок як в Україні, так і у світі. Найчастіше він уражає жінок у віці понад 45 років з піком захворюваності у 55-65 років. Щогодини в Україні виявляють рак грудей у 3 жінок, 1 жінка від нього помирає. 

Протягом 2015 року у Львівській області первинно діагностовано 833 випадки раку грудної залози, 10 з яких – у чоловіків. Майже 8% пацієнток не прожили 1 року з часу встановлення діагнозу, оскільки за умови діагностування на ІІІ-ІV стадіях (20% виявлених випадків) значно знижується ефективність лікування та зменшуються шанси на одужання. За 9 місяців 2016 року вперше встановлений рак грудної залози зафіксовано у 561 жінки.

Про важливість ранньої діагностики за допомогою мамографії та ультразвукового обстеження, принципи скринінгу раку грудної залози та досвід польських колег розповів Орест Тріль.

Завдяки субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» впроваджується програма популяційного скринінгу – обстеження якомога більшої кількості здорових жінок на предмет виявлення новоутворів у грудній залозі та визначення групи ризику для подальшого спостереження.

Ефективна програма скринінгу дозволить перерозподілити кошти з лікування, госпіталізації та паліативної допомоги на якісну діагностику. Досвід колег з Польщі показує, що вже при охопленні скринінгом 50% жінок віком 45-65 років (а такий рівень вдається досягти протягом 5-7 років) вдається знизити рівень смертності від раку грудей на 30%. 

 

Роман Іванців зупинився на питаннях впровадження новітніх технологій та інноваційних підходів в лікуванні раку молочної залози. У мамологічному відділенні ЛДОРЛДЦ рівень застосування органозберігаючих операцій досягнув 28%, а умовою застосування таких операцій є достатній рівень ранньої діагностики.

З результатами впровадження субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» присутніх ознайомила Христина Пак, консультант з управління субпроектом. Вона наголосила, що даний проект є складовою реформи охорони здоров’я МОЗ України та покликаний покращити здоров’я жінок у сфері протидії злоякісним новоутворенням.

За рік реалізації субпроекту проведено вже три закупівлі медичного обладнання - це і обладнання для малоінвазивної хірургії, і для променевої діагностики, і лабораторне обладнання. Створено Міжрайонні скринінгові центри у місті Львові (обласний та міський), Дрогобичі, Стрию, Самборі та Червонограді. У центрах буде встановлено сучасні цифрові мамографи, кольпоскопи, гінекологічні крісла, УЗД-апарати.

Важливим у проекті є запровадження Електронного реєстру жінок у Львівській області, що дозволить запрошувати їх на обстеження в найближчий діагностичний центр та моніторити результати періодичних досліджень кожної жінки.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua