19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Підсумкова конференція першого року впровадження Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

23.09.2016

19-22 вересня 2016 року у Києві відбувалась конференція учасників спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”. Підсумкова конференція, участь у якій взяли більше сотні учасників, це перша подія такого масштабу у рамках Проекту, старт якого відбувся влітку минулого року.

Конференція розпочалась привітальним словом заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, який зазначив важливість успішного впровадження Проекту для нової команди Міністерства охорони здоров’я України.

Впродовж перших двох днів семінару 8 областей-учасниць Проекту звітували про прогрес у впровадженні субпроектів. Львівську область презентував Богдан Чечотка, директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА, координатор субпроекту "Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській обаласті".

Оскільки субпроект Львівщини унікальний компонент - спрямований на виявлення новоутворень на ранніх стадіях – доповідь викликала жваве обговорення колег-онкологів Львівщини (Ковальчука І.В. головного позаштатного онколога департаменту ОЗ ЛОДА) та Запоріжжя і Полтавщини.

На третій день проекту відбувся Круглий стіл "Впровадження реформи охорони здоров'я: досягнення та перспективи" за участю в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та керівника програм людського розвитку Представництва Світового банку в Україні, Білорусії та Молдові Фон Зао.

Пані Супрун заслухала короткі виступи усіх областей щодо результатів проекту, яких вдалось досягнути цього року, а також плани та наступні кроки реалізації проекту.

Богдан Чечотка зазначив, що зараз субпроект Львівської області знаходиться на стадії укладення договорів на закупівлю медичного обладнання. «Найголовніше для нас в проекті - це забезпечити тотальний популяційний скринінг жіночого населення. Зокрема для цього буде запроваджено електронну систему медичних карток жіночого населення, проведено навчання медичних фахівців, та найголовніше – промоційна кампанія серед населення щодо відповідального ставлення до свого здоров’я» - зазначив Богдан Чечотка. Також директор департаменту коротко окреслив заходи у сфері реформування охорони здоров’я області, зокрема щодо об’єднання юридичних осіб у екстреній медичній допомозі (завершення запуску центральної диспетчерської), реорганізація фтизіатричної служби, шкірвенерологічної служби, реструктуризація і реорганізація районних осередків (в тому числі через створення паліативних хоспісних ліжок з подальшою їх передачею). Богдан Романович звернувся до в.о. міністра охорони здоровя за підтримкою у прискоренні запуску нових механізмів фінансування, оскільки цей процес при запуску на державному рівні призведе до приведення мережі до фактичної потреби.

В підсумку Уляна Супрун зазначила основні тези круглого столу:

-         формування електронних реєстрів пацієнтів з можливістю об’єднання у національний реєстр;

-         надзвичайно важливою є підтримка первинної мережі;

-         запровадження реімбурсації цeкрового діабету та гіпертонії;

-         підсилення компоненту профілактики захворювань;

-         залучення місцевих фінансових ресурсів в рамках співфінансування проекту;

-         увага на ключових індикаторах результативності.

Четвертий день конференції передбачав роботу у п’яти різних секціях: управління субпроектами; моніторинг і оцінювання проекту; плани і розвиток електронної охорони здоров’я; здійснення закупівель; впровадження системи ДСГ.

За результатами конференції усі учасники погодились, що відкриті дискусії та обговорення, а також обмін досвідом дуже корисні для консультантів Проекту.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua