19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Львівському обласному онкоцентрі відбувся науково-практичний семінар «Актуальні питання скринінгу раку шийки матки»

12.08.2016

12 серпня 2016 року у Львівському Державному Онкологічному Регіональному Лікувально-Діагностичному Центрі відбувся науково-практичний семінар «Актуальні питання скринінгу раку шийки матки».  

В заході взяли участь головний лікар Львівського державного онкологічного центру Ігор Ковальчук, головний лікар Лікарні ізраїльскої онкології LISOD, професора Алла Вінницька,  головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з онкогінекології Світлана Струк, а також лікарі-онкологи та онкогінекологи Львівської області.

 

Семінар розпочала Алла Вінницька, яка у своїх доповідях "Онкологічний скринінг, що варто знати?" та "Вакцинація проти вірусу папіломи людини. Попередження розвитку раку шийки матки" підняла актуальні проблеми онкологічних захворювань у жінок. Зокрема, вона розповіла про обстеження, діагностику та лікування захворювань молочної залози, безпеку органозберегаючої операції, послідовність розвитку колоректального раку, особливості лампектомії та мастектомії. Доповідач закцентувала увагу присутніх на вакцинопрофілактиці при захворюванні на рак шийки матки.

«Незалежно від того чи ми пацієнти чи лікарі, у всіх ця проблема викликає страх. Виявлення пухлин на ранній стадії це 85-100% ефективного лікування. Скринінг – це обстеження здорового населення, завдяки чому можна знизити кількість хворих з діагнозами «рак молочної залози» на 30% та «рак шийки матки» - 80%. Також вакцинація проти вірусу папіломи людини допоможе знизити захворюваність на рак шийки матки», - додала головний лікар Лікарні ізраїльскої онкології LISOD.

Про скринінг раку шийки матки у Львівській області та реалізацію субпроекту "Онкоперевенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій на Львівщині доповіла Світлана Струк. «Успіхи у нас є, однак деякі пацієнти приходять до лікаря у занедбаному стані. В області реалізується Проект Світового Банку, в рамках якого планується оновлення обладнання та відкриття 5 скринінгових центрів для обстеження, діагностики та лікування людей з онкологією. Проведення скринінгу дозволить виявляти випадки захворювань на рак шийки матки на ранніх стадіях, що допоможе швидше призначити лікування. У Львівській області жінки віком від 40-44 років знаходяться у групі найбільшого ризику захворювання на рак шийки матки», - повідомила головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з онкогінекології.

 
 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua