19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Робоча зустріч щодо впровадження системи діагностично-споріднених груп (ДСГ)

20.07.2016

20 липня 2016 року в актовій залі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася чергова робоча зустріч «Спільні заходи МОЗ та проекту Світового Банку з впровадження системи ДСГ (діагностично-споріднених груп)». У зустрічі взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України,  Департаменту охорони здоров’я, закладів охорони здоров’я. В якості міжнародного консультанта з реформи системи  фінансування на нараді був присутній Тихомир Стрізреп, доктор медичних наук з Хорватії. Модератором заходу був Сергій Дяченко – заступник директора ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України».

Директор Департаменту охорони здоров’я Богдан Чечотка нагадав, що Львівщина приступила до реалізації нового компоненту проекту Світового Банку «Поліпшення здоров’я на службі людей». В рамках цього компоненту на прикладі кількох пілотних медичних закладів буде відпрацьовуватись нова модель фінансування закладів охорони здоров’я, що базується на впровадженні системи діагностично-споріднених груп (ДСГ). 


 

На початку доповіді Тихомир Стрізреп ознайомив присутніх із власним досвідом щодо впровадження системи ДСГ в Хорватії, перейшовши до особливостей проекту, який розробляється спеціально для України. В презентації було наведено сучасний склад команди надання медичних послуг, основні складові системи фінансування медичних закладів, а також відмінності версій системи ДСГ, що існують на даний час у різних країнах світу. Серед переваг впровадження нової системи зазначалося, що вона дає можливість забезпечити економічну мотивацію роботи лікаря, покращити контроль якості надання медичної допомоги, провести порівняльний аналіз надання аналогічних послуг в різних медичних установах, обґрунтувати ефективність використання ресурсів та, в разі необхідності, доцільність їх перерозподілу.

 

Під час робочої зустрічі з доповіддю також виступив заступник директора Центру медичної статистики МОЗ України Сергій Дяченко. Основну увагу було сконцентровано на детальному роз’ясненні практичних моментів впровадження системи ДСГ, переліку даних, які доведеться опрацьовувати лікарю в щоденній роботі для повноцінного функціонування даної системи в установі. Піднімалися питання готовності закладів до участі в пілотному проекті з впровадження нової моделі фінансування.

Представники компанії, що займається розробкою програмного забезпечення, необхідного для переходу на нову модель звітності, наголосили на важливості тісної співпраці між програмістами та відповідальними за впровадження ДСГ особами в кожній конкретній лікарні.

 Наприкінці зустрічі Тихомир Стрізреп та Сергій Дяченко відповіли на численні запитання присутніх про нові форми звітності, відповідне навчання персоналу та особливості підготовки конкретних закладів охорони здоров’я до впровадження системи діагностично-споріднених груп. 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua