19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Відбулась прес-конференція «Рак виліковний. Впровадження ефективних протиракових технологій у Львівській області»

 20.07.2016

Сьогодні, 20 липня 2016 року, у Львівському прес-клубі відбулася прес-конференція «Рак виліковний. Впровадження ефективних протиракових технологій у Львівській області». У прес-конференції взяли участь: директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Богдан Чечотка, заступник головного лікаря з медичної частини  Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру  Орест Тріль та консультант з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак. 

Було обговорено ряд ключових питань щодо діяльності субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», охоплення проблематики, на розв’язання якої направлений даний субпроект, механізму реалізації, закупівлі товарів та послуг в рамках Проекту Світового Банку.

«Проект Світового Банку на Львівщині розрахований на 2 роки успішно реалізовується на базі Львівського онкоцентру. Кошти скеровуються на закупівлю нового сучасного обладнання, велика увага приділяється навчанню лікарів. Проект розвивається динамічно, про що свідчить перше місце серед областей. На веб-ресурсах МОЗ, ДОЗ ЛОДА та субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» відображається уся діяльність Проекту», - розповів Богдан Чечотка. Директор Департаменту ОЗ повідомив, що вже відбулась розмова щодо розширення проекту у сферах раку простати та  колоректального раку, онкопревенції у дітей Львівської області, покращення якості надання меддопомоги хворим з гострим коронарним синдромом та створення єдиної центральної диспетчерської служби ШМД.

«Цей субпроект покликаний привернути увагу жінок до стану їхнього здоров’я, вчасно звертатись до лікаря, лікуватись та одужувати. У Львівській області Проект є унікальним. Зараз оголошено тендер на закупівлю обладнання для запуску Електронного реєстру жінок у Львівській області. Найголовнішими факторами є покращення здоров’я пацієнтів, виявлення раку на ранній стадії та зміна ставлення до української медицини», - зазначила Христина Пак.

За словами Ореста Тріля, питання ранньої діагностики та попередження раку серед жінок в Україні стоїть дуже гостро. Багато жінок виявляють рак вже на пізніх стадіях, хвороба запущена і в результаті знижується ефективність лікування. На сьогодні смертність від раку посідає друге місце після серцево-судинних захворювань. «Основна ціль Проекту – зменшення смертності від раку грудної залози. 800 випадків на рік діагностується у Львівській області. Вікова структура: рак грудної залози – 45-65 років; шийки матки – 30-55 років. Найчастіше жінки звертаються до лікарів, коли хвороба прогресує. У випадку із захворюванням на рак – це може коштувати життя», - додає лікар. 

Довідково:

Субпроект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» реалізується в партнерстві з Департаментом охорони здоров’я ЛОДА з 2015 року. Кошти для реалізації проекту виділяє Світовий Банк. Загалом по всій Україні фінансування складає – понад 214 млн. дол. США. На Львівську область передбачено понад 10 млн. дол. США.

Також в рамках проекту планується відкриття 5 скринінгових центрів (мм. Дрогобич, Червоноград, Самбір, Стрий та Львів).

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua