27 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Навчальний семінар «Актуальні питання безпеки в роботі медичної сестри та акушерки»

1.07.2016

Сьогодні, 1 липня, на базі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти відбувся навчальний семінар «Актуальні питання безпеки в роботі медичної сестри та акушерки» за участі фахівців Державної установи «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України» та громадської організації «Служба організації інфекційного контролю». До організації заходу долучилися головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з медсестринства Наталія Галапац, президент Асоціації медичних сестер України Галина Івашко, президент Асоціації медичних сестер Львівщини Ірина Шевчук.

 

З вітальним словом до учасників заходу звернулася директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти Леся Вовк. Вона наголосила, що питання інфекційного контролю, а саме, запобігання перенесення інфекції від одного пацієнта до іншого, попередження зараження самої медичної сестри та її оточення, є не менш важливими в щоденній роботі медичного персоналу, ніж досконала техніка виконання маніпуляцій. Розповідаючи про діяльність очолюваного нею коледжу, Леся Вовк зауважила, що в сучасних умовах освіта молодшого медичного персоналу вимагає нових методів та підходів.

 

Директор ДУ «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів МОЗ України» Тетяна Чернишенко привітала учасників семінару та представила доповідь, присвячену актуальним питанням в системі післядипломної освіти, вдосконаленню навчальних програм для медичних сестер, фельдшерів та акушерок і, зокрема, важливості підготовки спеціалістів з інфекційного контролю. Було також висвітлено структуру та особливості професійних захворювань серед медичних працівників, поширеність інфекційних хвороб серед медперсоналу в порівнянні з аналогічними показниками серед населення в цілому. «Один з найважливіших обовязків медичного персоналу – дбати про безпеку лікарняного середовища», - зазначила Тетяна Чернишенко.

 

Перед учасниками семінару з доповідями виступили викладачі коледжу післядипломної освіти, висвітливши питання профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, сучасних стандартів обробки рук, запобігання професійного інфікування медичного персоналу вірусними гепатитами В, С та ВІЛ-інфекцією.

 

Підводячи підсумки семінару, учасники зустрічі сформулювали перелік заходів щодо покращення системи санітарно-епідеміологічного благополуччя в медичних закладах.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua