19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Візит фахівців Світового банку та МОЗ України до Львівської області в рамках Місії з підтримки впровадження Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

 24.06.2016

Сьогодні, 24 червня 2016 року, відбувся візит фахівців Світового банку та МОЗ України до Львівської області. Делегацію очолювали лідер програм з охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, уразливості та конфліктів представництва Світового банку в Білорусії, Молдові та Україні, керівник проекту Фон Зао та заступник міністра охорони здоров’я України Роман Василишин.

Вперше Львівщину відвідали Еніс Бариш - керівник Департаменту глобальної стратегії з питань охорони здоров'я, харчування та народонаселення Світового банку та Тихомир Стрізреп - міжнародний консультант з реформи системи  фінансування. Візит розпочався з огляду приміщень Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру. Зокрема, фахівці відвідали гінекологічне, ендоскопічне та рентгендіагностичне відділення. За кошти Світового Банку в онкоцентр та міжрайонні скринінгові центри, що будуть створені у рамках Проекту, буде придбано діагностичне обладнання (МРТ, КТ, ОФЕКТ КТ, мамографи, УЗД, колькоскопи, мікроскопи, рентгенапарати тощо).

«Враження від переглянутого лише позитивні, подальшим кроком буде якісне встановлення обладнання та його ефективна робота», - зауважив Фон Зао.

Після огляду лікарні відбулось засідання Групи управління субпроектом. Богдан Чечотка, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА, голова ГУС, презентував результати першого року реалізації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», а також охарактеризував стан медичної галузі. Голова ГУС зосередив увагу на характеристиці стану здоров’я населення регіону від серцево-судинних захворювань, динаміці захворювань від злоякісних новоутворень. Слід відмітити стабілізацію і зниження смертності від раку шийки матки та раку молочної залози, покращення виявлення захворювань на ранніх стадіях, що збільшує шанси на одужання. Також була зосереджена увага на оптимізації мережі, фінансовій ефективності, організації надання послуг, покращенні якості лікування. У Львівській області відбувається прогрес у впровадженні Проекту, а саме: навчання медиків, в тому числі у Міжнародному агентстві з дослідження раку; проведення процедур тендерних закупівель. Оскільки фахова підготовка медиків відіграє ключову роль в подальшій роботі.

Додатково напрацьовані ще 4 напрямки розширення Проекту:

  • скринінг раку простати та  колоректального раку;
  • онкопревенція у дітей у Львівській області (рання діагностика злоякісних захворювань і сучасні діагностики лікування);
  • покращення якості надання меддопомоги хворим з гострим коронарним синдромом;
  • створення єдиної центральної диспетчерської служби ШМД.

«Ваша робота засвідчує ефективне впровадження Субпроекту на Львівщині, що слугує прикладом для інших регіонів. Цінним є не тільки ваша поточна діяльність, а й подальші реформи в галузі охороні здоров’я. Тому потрібно знайти ефективні рішення, щоб йти далі», - зазначив Фон Зао.

Заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Підлісний наголосив, що львівська команда працює злагоджено та ефективно. Облдержадміністрація та обласна рада у співпраці з Світовим Банком сприятиме розширенню Проекту.

«Проект, який працює в Україні дуже важливий для людей. Ми вже відвідали другу область, де працює даний Проект. Львів і Рівне – лідери. Львівська область є особливою в близькому розташуванні до кордону з Європою. Люди мають можливість порівняти розвиток охорони здоров’я в нас і за кордоном. Не всі області є успішними в реалізації Проекту, але ми очікуємо на досягнення ними поставлених цілей», - додав  заступник міністра охорони здоров’я Роман Василишин.

Еніс Бариш, керівник Департаменту глобальної стратегії з питань охорони здоров'я, харчування та народонаселення Світового банку підкреслив злагоджену роботу консультантів Субпроекту та зупинився на питаннях розширення Проекту в нових сферах, системному підході, технічних моментах. Незважаючи на великий обсяг інвестицій, маємо приділяти увагу покращенню послуг та досягнення кінцевого результату.

Практичними порадами поділилися спеціаліст з питань охорони здоров’я, економіст Олена Дорошенко та заступник керівника Групи консультативної підтримки загальноукраїнського Проекту “Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей” Євгенія Матюшко.

 

Делегація Світового Банку та МОЗ України обговорила результати поїздки та перспективи розвитку Проекту під час зустрічі з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua