18 липня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Міжнародна співпраця в системі екстреної медичної допомоги

4.04.2016

Система екстреної медичної допомоги є багатокомпонентною. Світовий досвід у медицині невідкладних станів говорить про те, що чітка організація та управління роботою всіх ланок системи екстреної медичної допомоги, а також їх навчання - від організаторського складу, працівників оперативного та інформаційно-аналітичного відділів, персоналу, що надає медичну допомогу на місці виклику – запорука якісної допомоги хворим і постраждалим.

 

Одним з шляхів досягнення найвищих показників ефективності при організації єдиної системи екстреної медичної допомоги та надання кваліфікованої медичної допомоги на місці виклику є міжнародна співпраця з аналогічними службами  закордонних країн. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (КЗ ЛОР ЛОЦЕМД МК) з часу заснування (травень 2006 року)  активно веде міжнародну співпрацю з колегами з Польщі, Білорусі, Прибалтики, Угорщини та США. 

Міжнародний медичний проект, який реалізував за сприяння та підтримки Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації комунальний заклад «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини катастроф», був першим кроком у реформі екстреної медичної допомоги та одним з інструментів підготовки до надання медичної допомоги на дошпитальному етапі за європейськими стандартами. Він  відповідає плану заходів щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги.

Спеціалісти та фахівці центру систематично беруть участь у спільних різноманітних міжнародних заходах з метою навчання та обміну досвідом, ознайомлення зі стандартами надання ЕМД, що запроваджені у країнах Європейської спільноти та світу. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги неодноразово організовував заходи, у тому числі у міжнародному форматі, з питань організації системи екстреної медичної допомоги,  навчання персоналу наданню допомоги у невідкладних станах та співпраці з аварійно-рятувальними службами: «круглі столи», конференції, наради, семінари, тренінги, тощо.

За перший квартал поточного року фахівці центру продовжують напрацьований напрямок у міжнародній діяльності. Так, у січні 2016 року у місті Великі Мости Львівської області бригада Львівського центру медицини катастроф та спеціалісти установи були учасниками науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тактична медицина. Сьогоднішні реалії та перспективи».

У місті Львові в період  27-29 січня 2016 року відбулася Школа управління у сфері охорони здоров’я, що була проведена Львівським обласним благодійним фондом «Медицина і право», кафедрою медичного права факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Асоціацією шкіл громадського здоров’я в Європейському регіоні (ASPHER) за експертного сприяння Всеукраїнської громадської організації «Фундація медичного права та біоетики України», Українського лікарського товариства у Львові та Комісії з питань охорони здоров’я Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації та підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Цільовою аудиторією заходу були депутати місцевих рад, представники Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації та Управління охорони здоров’я Львівської міської ради, організатори охорони здоров’я, представники професійних громадських організацій у сфері охорони здоров’я. Учасниками цієї школи були також представники Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у період з 18 по 19 лютого 2016 року провів Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Екстрена медична допомога постраждалим при надзвичайних ситуаціях з високим ступенем загрози» та «Перший зимовий Всеукраїнський чемпіонат бригад екстреної швидкої медичної допомоги з міжнародною участю «Галицькі медичні ралі-2016».

У лютому 2016 року започаткована співпраця між центром та конгресом українців Канади, де за «круглим столом» було обговорено напрямки спільної роботи в подальшому.

Міжнародна співпраця – вищий щабель поглиблення знань з питань допомоги у критичних станах, що є запорукою досягнення найвищих показників якості та ефективності при наданні  кваліфікованої медичної допомоги на місці виклику чи  надзвичайної події..

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua