04 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24.03.2016

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Цьогорічним гаслом цього Дня є: "Об’єднуємось, щоб покласти край туберкульозу".

Історія цієї пам'ятної дати бере початок у 1993 році, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника туберкульозу  (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

Як зазначив головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з фтизіатрії Любомир Рак, спостерігається зниження рівня захворюваності та смертності на туберкульоз у Львівській області. Так, за минулий рік в області було виявлено 1509 хворих на всі форми туберкульозу,  з них на туберкульоз легень – 1316, коінфекцію – 143. Померло 309 осіб, 53 – до року спостереження. Для порівняння у 2014 році: померло 359 осіб, 64 – до року спостереження.

Юлія Летц, головний спеціаліст Департаменту з дитячої фтизіатрії, повідомила, що минулого року на Львівщині було виявлено 43 випадки захворювання на туберкульоз у дітей, з них 11 – мультирезистентних форм. Показник захворюваності на туберкульоз у 2015 році склав 8,9 на 100 тисяч дитячого населення. Ситуація цього року ускладнилась у зв’язку з відсутністю вакцини. Вже за три місяці 2016 року зареєстровано 15 дітей хворих на туберкульоз, 10 з яких мають мультирезистентну форму (дітей до 1 року – четверо).  Фахівець зазначила, що провакцинованими у Львівській області є 15,4% дітей, при нормі 95-98%. Такої складної ситуації, особливо з мультирезистентним туберкульозом, не спостерігалося протягом останніх 15 років.  

Туберкульоз - це медико-соціальна проблема, тому для її вирішення необхідно консолідувати зусилля усіх сил суспільства.

Туберкульоз не вирок!

Повне одужання можливе при умові раннього виявлення захворювання, суворого дотримання режиму лікування та рекомендацій лікаря!

У разі появи симптомів (довготривалого кашлю, нічної пітливості, субфебрильної температури, загальної слабкості та втрати ваги), потрібно звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання для проведення подальших обстежень.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

     locz@mail.lviv.ua