19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Презентація концепції державної Програми «Онкологія» на 2017-2021 роки у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі

 11.03.2016

Сьогодні, 11 березня 2016 року, у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі відбулася презентація концепції державної Програми «Онкологія» на 2017-2021 роки. У заході взяли участь: заступник директора Департаменту ОЗ ЛОДА Орест Середа, головний лікар ЛОКЛ, голова постійнодіючої комісії з питань охорони здоров’я Михайло Гичка, головний лікар ЛДОРЛДЦ Ігор Ковальчук, головний спеціаліст ДОЗ КМДА з онкології Дмитро Осинський та районні лікарі-онкологи.

Заступник головного лікаря онкоцентру з хірургічної роботи Олег Дуда у своїй презентації представив роботу онкоцентру за 2015 рік. Так, протягом 2015 року взято на облік – 7974, проліковано 6664 осіб, проведено понад 6 тисяч оперативних втручань (6866). Проводились ряд клінічних досліджень з апробацією нових протоколів лікування хворих на рак грудної залози, легенів, нирки, меланоми та інше. Це дало змогу отримати позабюджетних асигнувань на суму понад 56 млн. грн. для онкологічних хворих. Під час проведеної акції у Львівській області з раннього виявлення раку шийки матки та грудної залози обстежено 52 тисячі жінок, з них 52-є хворі на рак. За підсумками акції з профілактики онкозахворювань статевої системи у чоловіків обстежено 10 тисяч чоловіків, у 45-ти – виявили рак простати.

Про реформування підходів боротьби з раком в рамках проекту «Онкопревенція» спільно зі Світовим банком розповів Орест Тріль. Заступник головного лікаря онкоцентру детально зупинився на питаннях зростання захворюваності на рак грудної залози у Львівській області, незважаючи на вікову групу, він займає перше місце.  Впродовж останніх 30-ти років рівень захворюваності на злоякісні новоутворення має тенденцію до зростання у 2,5-3 % за рік. З 2000 до 2015р. відмічається зростання захворюваності на 28% і до 2020 року прогнозується ще 25% зростання захворюваності на злоякісні пухлини.

З 2015 року впроваджується субпроект Світового Банку «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій на Львівщині»:

 • Впровадження первинної ланки заходів з онкопревенції;
 • Створення системи скринінгу раку шийки матки та грудної залози;
 • Реструктуризація районних онкологічних відділень у міжрайонні скринінгові центри (мм. Червоноград, Дрогобич, Самбір, Стрий, Львів);
 • Дообладнання регіонального онкоцентру з метою ефективнішого лікування рак.

Презентував концепцію державної програми «Онкологія» на 2017-2020 роки головний онколог департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Дмитро Осинський. Зокрема, була зосереджена увага на завданнях:

 • Організація онкологічної допомоги;
 • Удосконалення системи профілактики;
 • Підвищення якості надання медичної допомоги;
 • Оптимальне забезпечення хворих лікарськими засобами;
 • Удосконалення процесу підготовки кадрів;
 • Інформативність онкологічної служби;
 • Організація науково-дослідницької роботи;
 • Розробка та впровадження реабілітаційних заходів;
 • Організація системи паліативної допомоги.

На завершення зустрічі,  подякувавши гостеві з Києва за візит, заступник директора Департаменту Орест Середа закликав усіх до продуктивної співпраці з розробки пропозицій щодо вдосконалення роботи онкоцентру.

 

 Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua