24 серпня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Виїзд робочої групи Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації у Новокалинівську та Дублянську територіальні громади

03.03.2016

В рамках надання організаційно-методичної допомоги, 1 березня 2016 року здійснено виїзд робочої групи Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації у Новокалинівську та Дублянську  територіальні громади (Самбірський район). До складу групи увійшли заступник директора департаменту Орест Середа (голова комісії), начальник управління розвитку, планування та організаційно-фінансового забезпечення департаменту Олександр Малоїд та начальник відділу кадрового та організаційного забезпечення ДОЗ В’ячеслав Верес,  головний позаштатний спеціаліст   ДОЗ ЛОДА з розвитку сімейної медицини Борис Лемішко, головні  лікарі  Старосамбірської  та Самбірської центральних  районних  лікарень Юрій Войтів та Степан Скірин, голова Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я  Юрій Білий, а також юристи організації Андрій Олійник та Ігор Баєв.

В процесі роботи проведені зустрічі-наради з головою Новокалинівської територіальної громади Богданом Юзвяком та головним лікарем Новокалинівського міського ЦПМД Іриною Тустановською, головою  Дублянської громади  Романом Когутом та головним лікарем Дублянської амбулаторії ЗПСМ Тарасом Суханчаком.

В ході зустрічі обговорювались питання надання медичної допомоги мешканцям громад, передачу через міжбюджетні трансферти центральній районній лікарні коштів на вторинну медичну допомогу, ліцензування нових медичних установ, видачі лікарняних листків, тощо.

Учасники висловили впевненість у необхідності подальшої співпраці, наступного системного навчання головних лікарів, належного фінансування вторинного рівня медичних закладів та  об'єднання медичних працівників за професійною ознакою.

Незважаючи на розмежування фінансів між місцевими бюджетами, ефективність системи охорони здоров’я може бути досягнута лише шляхом повної взаємодії  між закладами району та об’єднаними громадами.  

Довідково:

На даний час у Львівській області відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у рамках децентралізації утворено 15 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). 

Починаючи з 1 січня 2016 року, вказані громади на рівні із районними бюджетами  безпосередньо отримали і стали розпорядниками медичної субвенції із державного бюджету на первинну та вторинну медичну допомогу, виходячи із кількості мешканців, що проживають на їх території.

Розмежування видатків на охорону здоров’я між районним бюджетом та  бюджетом  об’єднаної територіальної громади обумовило потребу організаційно-структурного розмежування системи охорони здоров’я у районі, шляхом передачі до ОТГ закладів охорони здоров’я (підрозділів), які  надавали медичну допомогу мешканцям відповідних населених пунктів.

У зв’язку з цим на практиці виникло чимало проблемних питань, насамперед, організаційного характеру, що можуть бути вирішені виключно шляхом досягнення компромісу між усіма зацікавленими сторонами – ОТГ, районною радою, центральною районною лікарнею тощо.

Департаментом охорони здоров'я ЛОДА та Львівською обласною організацією профспілки працівників охорони здоров'я України проводиться необхідна інформаційно-консультаційна робота. Розроблений алгоритм розмежування системи охорони здоров’я між районом та об’єднаною територіальною громадою.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua