19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Всесвітній день боротьби проти раку

 04.02.2016

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» - відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів Міжнародного союзу з боротьби з онкологічними захворюваннями відноситися до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, такі як: огородження доступу до куріння дітей, боротьба з курінням як таким; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

На Львівщині зареєстровано 62 493 хворих на онкологічні захворювання.

     У Львівській області реалізовується Проект Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Так, на область виділено 10 мільйонів 150 тисяч доларів. Більшу частину цих коштів буде спрямовано на закупівлю діагностичного обладнання для онкоцентру, районних скринінгових центрів та цитологічних лабораторій.

     За гроші Світового банку на Львівщині планують впровадити електронний реєстр жінок на первинному, вторинному та третинному рівнях: у лікарських амбулаторіях, жіночих консультаціях, скринінгових центрах та онкоцентрі. Також електронний реєстр впровадять у цитологічних лабораторіях, таким чином процес отримання результатів аналізів буде оптимізовано.

    Проект завершується у вересні 2017 році, і є найменший по тривалості з усіх областей-учасників, проте чи не найважливіше завдання субпроекту – налагодити роботу превентивної онкології так, щоб вона ефективно працювала і по завершенні реалізації субпроекту.

     Лікарі закликають приділяти велику увагу профілактичним оглядам. Це допоможе зберегти ваше здоров’я, а можливо і життя. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua