27 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Розширення мережі медичних закладів для попередження у жінок онкологічних захворювань

01.02.2016

29 січня 2016 року відбулось засідання Міжгалузевої робочої групи з реалізації субпроекту Світового банку «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», яку провів заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний. Відповідно до розпорядження голови ОДА, на засіданні також були присутні: Мирослав Зварич – заступник начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, Олег Домчак – голова Комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, Світлана Наконечна – заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації, Богдан Чечотка – директор департаменту охорони здоров’я, Михайло Гичка - голова Комісії з питань охорони здоров'я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту.

Присутні ознайомились з інноваційними підходами до скринінгу  раку грудної залози та раку шийки матки у рамках реалізації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного із Світовим банком проекту Міністерства охорони здоров’я України “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

У більшості жінок слово «скринінг» викликає острах. А насправді тут все безпечно і зрозуміло. У медицині під скринінгом розуміють проведення простих і безпечних досліджень великих груп населення з метою виділення груп ризику розвитку тієї чи іншої патології, зокрема онкопатології. Метою скринінгу в даному проекті є виявлення жінок ризикової групи, що у майбутньому допоможе визначити наявність раку на ранній стадії”, - зазначив заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру  Орест Тріль.

Реалізація субпроекту передбачає придбання медичного обладнання, комп’ютерної техніки та програмного продукту “Електронний реєстр жіночого населення Львівщини”, заохочення до обстеження жінок через залучення ЗМІ, а також навчання лікарів та іншого медичного персоналу інноваційним методам скринінгу.

“Власне скринінг є одним із простих і безпечних способів дослідження, та виявлення онкопатології, сподіваємось, що масштабна промоційна кампанія, надасть можливість  покращити ситуацію в області та заохотити жінок до проходження обстеження ” – підкреслив Юрій Підлісний.

На завершення засідання консультант з управління Субпроекту  Христина Пак, поінформувала присутніх про хід реалізації проекту Світового Банку. Зокрема, було відзначено, що Львівська область є лідером серед 8-ми областей-учасниць Проекту. Станом на сьогодні, з 9-ти тендерних закупівель підготовлено та погоджено у Світовому Банку документацію 6-ти, по 2-ох закупівлях вже визначено переможців. Перше постачання медичних виробів та встановлення обладнання очікується влітку 2016 року. З метою зручності обстеження, прийнято рішення про утворення Міжрайонних скринінгових центрів у Львові, Червонограді, Стрию, Самборі та Дрогобичі, на базі існуючих онкологічних відділень.


 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua