19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Науково-практична конференція «Скринінг патології шийки матки – роль цитологічного дослідження»

18.11.2015

17 листопада 2015 року в актовій залі Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру відбулась науково-практична конференція за участю провідних цитологів – представників Європейського Союзу «Скринінг патології шийки матки – роль цитологічного дослідження». Захід відбувся в рамках реалізації субпроекту Світового Банку “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області” з метою покращення морфологічної діагностики патології шийки матки у жінок Львівської області. Участь у конференції взяли понад 100 працівників медичної галузі Львівщини, серед яких гінекологи, онкологи, цитологи та інші зацікавлені спеціалісти.

 

Основними спікерами конференції були Dr. Anneke M.J. van Driel-Kulker, цитолог із Роттердама (Нідерланди), та Mieke Bamelis, менеджер EMA Womens Health Cancer Becton Dichmson. Також своїм досвідом поділилась лікар-цитолог Віннцького онкологічного диспансеру Алла Демчук.

 

У ході конференції фахівці мали змогу ознайомитися зі статистичними даними захворюваності та охоплення цитологічним скринінгом у двох країнах ЄС: Нідерландах та Бельгії. Зокрема, у Нідерландах впроваджена державна програма популяційного скринінгу патології шийки матки. Рівень охоплення жіночого населення скринінгом у цих країнах досить високий, тоді як рівень інвазивного раку (рак, виявлений на найбільш пізніх стадіях) досить низький, але водночас це потребує великих затрат коштів на комунікацію та навчання персоналу техніці забору мазка.

Бельгія використовує опортуністичний скринінг (лише при зверненні жінки) і більше коштів витрачає на діагностику патології шийки матки у тих жінок, котрі прийшли на огляд.

Львівські фахівці ознайомилися з перевагами методу рідинної цитології (високою чутливістю та специфічністю методу), а також отримали детальний аналіз найбільш сучасних методів скринінгу патології шийки матки – діагностики папілома-вірусної інфекції та комбінованого цитологічно-вірусного методу. Метод повного автоматизованого скринінгу проаналізований з точки зору перспективи впровадження та вартості.

Розглядалось також питання вакцинації проти HPV, було проаналізовано її результати впродовж 5 років в Європі та вплив на структуру  цитологічних змін в ході скринінгу.

  

Системний підхід до скринінгу, висока якість мазка, значне (80%) охоплення скринінгом дає можливість запровадити 5-річний інтервал між скринінговими дослідженнями, що кардинально відрізняється від вітчизняних рекомендацій (крок скринінгу в Україні – 3 роки). Це не лише дозволяє економіти кошти, що витрачаються на діагностику та лікування, а також зберігає здоров’я жінкам.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

 locz@mail.lviv.ua