20 вересня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок у Львівській області» (5 - 19 жовтня)

 05.10.15

З нагоди початку акції у студії відеоконференцзвязку Департаменту охорони здоровя відбулась прес-конференція. У ній взяли участь Ігор Ковальчук, головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з клінічної онкології, головний лікар Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, Світлана Струк - головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з онкогінекології, Христина Пак, консультант Світового Банку.

Рак грудної залози займає в Україні та Львівській області першу сходинку в структурі захворюваності на рак серед жінок репродуктивного віку, рак шийки матки - перше місце у жінок фертильного віку.

Щорічно на рак грудної залози в нашій країні захворює близько 17 тисяч жінок, на рак шийки матки - понад 5 тисяч. Смертність від раку грудної залози в Україні становить майже 8 тис. за рік, від раку шийки матки – 2250.

 «У Львівській області в 2014 р. виявлено 681 випадків раку грудної залози, раку шийки матки - 223 випадки. За 9 місяців 2015 р. виявлено 531 випадок (2014р. – 537) захворювань на рак грудної залози та 160 випадків раку шийки матки (2014р. – 143). Рівень захворюваності на рак грудної залози складає в області 54,9 на 100 тис жіночого населення (в Україні – 64,6)  на рак шийки матки 17,1 (в Україні – 19,4). На жаль, близько 20% жінок звертаються до онкологів з раком грудної залози ІІІ та ІV стадії, коли цей рак вважається візуальним, тобто, доступним для діагностики. На сьогодні в області рівень діагностики раннього раку грудної залози залишається на низьких цифрах – лише біля 10% жінок діагностується в доклінічній стадії, коли можливо виконати органозберігаючі оперативні втручання на грудних залозах та запобігти інвалідизації»,- зазначив Ігор Ковальчук.

«Ситуація з раком шийки матки дещо краща. Занедбаність становить 13,5%. В І-ІІ стадії виявляють 84,7% випадків захворювання, в доінвазивній стадії - близько 200 випадків. Протягом минулорічної акції було обстежено понад 50 тисяч жінок, виявлено близько 30 інвазивних злоякісних пухлин шийки матки та близько 50 випадків «0» стадії раку.

Під час акції буде проводитись виїзд 5-ма бригадами лікарів для роботи у районах Львівської області», - додала Світлана Струк.

З метою діагностики в доклінічній стадії раку грудної залози на Львівщині впроваджується мамографічний скринінг жіночого населення за сприяння Світового Банку.

Христина Пак зазначила, що Світовим Банком виділено на область 10 млн. 150 тис. грн., 90% коштів призначено для закупівлі обладнання – сучасних мамографів, апаратів комп’ютерної томографії, рентген-апаратів, приладів для цитологічних досліджень. Програма Світового Банку покликана охопити медичні установи області на усіх рівнях, починаючи від ФАПів. Майже 800 тисяч жінок, що проживають на Львівщині, будуть внесені до єдиної комп’ютерної програми з метою забезпечення скринінгових обстежень. Вже розпочато перші закупівлі, до кінця року почне надходити перше закуплене обладнання, основна частина якого повинна надійти до середини наступного року. Програма у Львівській області розрахована на 2 роки, завданням першого року є первинне обстеження 750 тисяч жінок та проведення 22 тисяч мамографій. В подальшому буде сформовано диспансерні групи жінок, які потребують подальшого більш детального обстеження.  

Буклет "Цінуй життя"

Довідково: 

Щороку понад 90% виявлених пацієнток з раком грудних залоз та шийки матки у Львівській області отримують спеціалізоване лікування. В стандартах лікування передбачено комбіноване застосування хірургічного, хіміотерапевтичного, променевого та гормонального лікування. На сьогодні Львівський онкологічний центр бере участь у міжнародній співпраці щодо впровадження більш ефективних схем із застосуванням найновіших хіміопрепаратів, таргетної терапії, вартість яких надзвичайно висока. В ході дослідження всі пацієнти мають можливість отримувати таке лікування безкоштовно. Виконуються органозберігаючі операції з приводу раку шийки матки – трахелектомії, що дозволяє зберегти репродуктивну функцію жінці, працює сучасний апарат для брахітерапії, що більш точно та з меншою кількістю ускладнень дозволяє проводити променеве лікування, також проводиться цитологічний скринінг на рак шийки матки, щороку обстежується кожна третя жінка фертильного віку.

 

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60 

locz@mail.lviv.ua