20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Підготовка військових з домедичної допомоги фахівцями Центру екстреної медицини та медицини катастроф

   11.02.2015

          Українські військовослужбовці продовжують нести службу  на Сході України, проходять ротацію, приїзджають на короткотривалий відпочинок. Зараз у країні проходить чергова, четверта хвиля мобілізації. Новостворені батальйони з числа мобілізованих та військовослужбовців, що уже були в зоні збройного конфлікту та набули бойового досвіду, проходять активну підготовку та навчання - відповідний військовий вишкіл, найбільший акцент у якому – загальновійськова підготовка та дії в бойових умовах, рятування людей у найважчих обставинах життя та основних прийомах надання домедичної допомоги.

  

Медики Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф продовжують активно допомагати військовослужбовцям щодо підготовки бійців з надання домедичної допомоги в умовах ведення бойових дій. Проводити навчання з військовими медики центру почали з квітня 2014 року. Враховуючи, що тактична медицина відрізняється від цивільної жорсткими правилами та суворим командним підпорядкуванням, медичні працівники центру активно поглиблювали свої знання з тактичної медицини та відпрацьовували практичні навики, брали участь у заходах що стосувались роботи рятувальників в умовах військових дій та порятунку поранених у гарячих точках.

В січні поточного року дві групи військовослужбовців УСБУ у Львівській області, які готувались до служби у зоні військового конфлікту, пройшли практичні навчання на базі навчально-тренувального відділу Львівського центру медицини катастроф. Вони відпрацювали навики надання домедичної допомоги, використовуючи засоби індивідуальної медичної аптечки, укомплектованої за стандартами НАТО.

Проводились навчання і в польових  умовах, тобто у місцях проведення основних військових навчань - Золочівському та Яворівському полігонах. Під час відтворення «симуляційних» завдань, що наближені до бойових, відпрацьовувались поетапні напрямки надання домедичної допомоги, зокрема, в умовах обстрілу, правила транспортування (переміщення) пораненого та надання домедичної допомоги у зоні укриття.

При проведенні підготовки використовувались манекени та муляжі навчально-тренувального відділу, за допомогою яких можна було імітувати рани, травми, опіки, травматичну ампутацію кінцівки та інші пошкодження. Військові вчилися реально користуватися засобами, які повинні бути у «тривожній» аптечці кожного військовослужбовця (джгутами різних модифікацій, кровоспинними препаратами, бинтами, оклюзійними пов’язками та іншим). Крім цього, медики навчали військових використовувати підручні наявні засоби для надання домедичної допомоги та евакуації поранених чи постраждалих. Під час  практичних занять, коли відтворюються бойові дії, надавати медичну допомогу тренувалися як рядові військові, так і військові медики.

В команді Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги, що проводить підготовку військових з домедичної допомоги, кваліфіковані лікарі та фахівці (фельдшери) за спеціальністю «Медицина невідкладних станів», що мають практичний досвід роботи за спеціальністю (є колишні військові медики). Участь медичних бригад у сумісних з рятувальними службами заходах щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відіграла важливу роль та дала колосальний досвід медикам щодо порятунку людей у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, в тому числі і при бойових діях.

Навчання тактичній медицині в умовах сьогодення є реальною необхідністю. Останні події вкотре доводять, що навиками поведінки в екстремальних умовах - у надзвичайних, екстрених ситуаціях, при введенні військового стану та при масових заходах,  повинні володіти всі громадяни України. Цьому необхідно навчатись не тільки учасникам військових дій, а й цивільним організаціям, установам, освітнім, медичним закладам.

Спеціалісти Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф готові допомагати у такій підготовці і в подальшому, адже отримують під час таких заходів вагомий практичний досвід.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua